View Single Post
  #1720  
Vechi 25.06.2021, 13:59:44
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Ai dreptate, ce am intalnit recent... nu stiu de ce acum protestantii de orice fel in general, cauta pe orice tip de retea social media sa promoveze ...(....)... Apocalipsa cu Trambitele tot pe TikTok.... m-au enervat ca uneori cand am pauze mai dau un scroll pe TikTok (mai rar) si vad asemenea aberatii din partea sectantilor/protestantilor.
Domnule Adr.iu91, am impresia ca o sa ti se lungeasca nasul. Iarta-ma ca m-am bagat in discutia ta cu alticneva. Stiu ca ai zis ca nu mai dialoghezi cu mine ca te-a speriat @gpalama, dar te rog, fa un efort.

N-am auzit pana acuma pe nimeni dintre neoprotestanti sa promoveze Apocalipsa cu Trambitele!

Arata-mi linkul, da un exemplu, spune te rog care-s Trambitele pe care le promoveaza neoprotestantii?

Am intalnit multi neoprotestanti pe strada care ma abordau sa-mi dea fluturasi: martori Iehovisti, baptisti, penticostali, adventisti... si i-am intrebat daca tot vorbesc ei de Apocalipsa daca stiu cine sunt Cele 7 Tr.Ap. caci ei spun ca au calculat pe baza Bibliei cand incepe. Vroiam sa le dau dreptate si sa-i fac sa revina la dreapta credinta trimitandu-i sa cunoasca ingeroamenii Domnului, adevaratele Trambite prin care sufla Hristos-Cuvantul pregatirea in vederea judecatii si niciunii nu m-au crezut si nici n-au vrut sa ma creada oricat le-am explicat si le-am vorbit de viata sfanta a Trambitelor, de manastirile ridicate, de Har, de purtarea smerita, umila, cuvioasa, de proorocii implinite, de minuni, de dovezi, de mucenicie, le-am zis chiar si faptul ca toate Trambitele au fost prigonite inclusiv de ortodoxie si tot nu m-au crezut.

Le-am spus ca da, Implinirea Apocalipsei a inceput in Romania imediat dupa primul razboi mondial. (in 1922 odata cu aparitia ziarului ortodox Lumina Stelelor si a fost confirmat acest inceput Apocaliptic cand s-a aratat sf. Cruce de Lumina pe CER deasupra Greciei in 1925 (ce-i in paranteza nu le-am spus)). Le-am explicat cine sunt Cele 7 Tr.Ap. si niciunii nu au vrut sa creada si s-au suparat si au incheiat discutia cu mine.

Deci draga domnule Adri.iu91, ca sa nu-ti creasca nasul, urechi de magar, copitute si coada ca la Pinochio, poti, te rog frumos, sa ne dai linkuri sau sa postezi citate din locurile unde neo-protestantii promovau Trambitele din Apocalipsa?

Te rog frumos, fa efortul asta caci sunt foarte curios despre ce ingeri Trambite vorbesc neo-protestantii.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 25.06.2021 at 14:15:47.
Reply With Quote