View Single Post
  #175  
Vechi 16.04.2010, 10:25:02
topcat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de flying Vezi mesajul
din lac in put...deci ne spui ca daca ai avea mintea cea mai sclipitoare dintre toti ...nici n-ai mai discuta cu noi ,cei mai ignoranti ...adicatelea ne spui pe fata ca ...DACA AI CUNOASTE ADEVARUL NU L-AI SPUNE IGNORANTILOR ...DOAR PE MOTIVUL CA SUNT MAI PROSTI DECAT TINE ?...NE-AI LASA IN RATACIRE...AHA ,DECI ASA SE MANIFESTA IUBIREA SI AJUTORAREA APROAPELUI DIN PUNCTUL DE VEDERE ATEU
Nu as discuta cu voi daca nu as banui ca intelegeti ceea ce spun, ar fi o pierdere de vreme.
Altfel, da, asta e rationamentul, chiar voi spuneti ca Dzeu vi se dezvaluie numai cit va permite starea decazuta, ca degeaba v-ar spune ADEVARUL, ca tot nu l-ati intelege.
Oricum, nu e cazul meu, care nu detin ADEVARUL. Sustin doar ca nimeni nu il are, nici macar Dzeu nu poate fi sigur ca il are.



Citat:
Īn prealabil postat de flying Vezi mesajul
imi place ce ai scris aici ...daca am inteles bine ...ne spui ca ai venit pe forum sa te confrunti cu alte gandiri si astfel sa-ti perfectionezi modul de A GANDI ca mai apoi sa-l aplici in deciziile vietii tale ...inclusiv daca alegi sa ramai ateu sau devii crestin...am inteles bine?
Daca dai la o parte formalismul dogmei si credinta in supranatural sint la fel de crestin ca voi.
Reply With Quote