View Single Post
  #7  
Vechi 01.07.2010, 22:11:02
Jane Says Jane Says is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.02.2010
Locație: KooKooLand
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.091
Implicit

Eu cred ca baga din top.

Si uite ce suna "ciudat":

1. Apoi au vorbit despre Dumenzeu si despre inaltarea spirituala, despre credinta (una dintre doamne nu avea inca destula credinta) , despre treptele desavarsirii . Ma lasi cu inaltarea spirituala? SMERENIE, SMERENIE, SMERENIE!

2. Prima doamna stia multe lucruri si simtea prin harul ei asa incat i-a spus sfantului ca el are al doilea nivel al desavarsirii (nivel, grade... hello?)

3. dinsul a povestit aratand ca cele doua trepte au fost oferite de Cer cam la o luna de zile una fata de alta (... ?!)

4. Apoi prima doamna i-a spus ca datorita desavarsirii primului nivel are la fel ca sfantul francisc si alti sfinti

5. El a raspuns.. da, lumea nu trebuie amagita, ar fi asa ca un pectacol .. simteam eu ca parca plutesc..(a doua tot nu credea).

6. da , a raspuns sfantul, atunci nu eram sfant

7. doamna sfanta s-a rugat deoparte cu palmele ridicate (am citit undeva ca Parintele Arsenie Boca nu recomanda deloc lucrul asta, spunand ca nici el nu se roaga asa..)

8. toata prostia aia cu apa si cu sucul, ispitindu-l deci..


Nu iti pute de la o posta a minciuna si a ceva ce nu poate avea legatura cu ortodoxia si cu Parintele Arsenie Boca?

Asta de mai sus e limbaj de fix ce am spus eu - ratacire orientala cu nivele, grade si alte aiureli. Nu de credincios dreptmaritor.
__________________
„Ca o carpa lepadata toata dreptatea noastra” (Is 64,5)

Last edited by Jane Says; 01.07.2010 at 22:15:28.
Reply With Quote