View Single Post
  #61  
Vechi 04.02.2021, 16:20:10
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Nu eu am afirmat asta el a afirmat marturisind despre sine parintelui Papacioc! Poate era smerenie sau poate spunea adevarul cu lacrimi.


Nu eu am afirmat! Nerusinat esti dumneata care minti ca am improscat cu rahat!


Asta era realitatea marturisita nu de mine ci de par. Cleopa si de cei din BOR care au marturisit ca aveau angajament la securitate si se stie ca BOR avea o conducere colaborationista in seculul trecut care s-a extins pana in epoca Iliescu-kgb.

Rastalmacesti si minti. Nu eu am afirmat ci el, nu eu l-am pus ci el s-a pus daca a fost desfranat.

Desfranarea de care vorbeste sf. Lavrentie este o desfranare justitiara, procesomana, asa ca a comunismului. Daca ai stii declaratiile lui Adrian Fageteanu ai intelege cine e mamica copilului ce se plimba impreuna cu ea prin gradina, o desfranata-jidoavca-comunism, si in copil a intrat satana. Copil era pentru ca a ascultat si de ascultarea de neascultarea de Dumnezeu celor mai mari ca el din BOR caci dupa majoratul duhovnicesc nu mai esti copil si nu mai asculti ca un copil tot ce spun parintii tai ci ai discernamant si asculti doar ceea ce te invata si iti poruncesc ei din ceea ce si ei asculta de Dumnezeu.
Ti-e mintea praf prin tot felul de coclauri si banuite. Esti in conspirationism duhovnicesc in banuita sectara.


Cleopa nu a afirmat ca mergea cu o jidovca cum afirmi tu pentru a-l decredibiliza trupeste si pentru a transforma o formula duhovniceasca intr-o formula de pacat propriu. - aici aduci cea mai mare calomnie duhovniceasca posibila.

Iar calomnia facuta de tine este pentru a-l face "desfranat trupeste" nu un "duhonic care se smereste." Tu l-ai acuast de pacat trupesc, nu ai deschis o discutie duhonvieasca. esti doar un mincinos ordinar care minte ca sa se scuze... L-ai acuzat de pacat si ai deschis o discutie de calomnie.

Iar legat de BOR, ce treaba are dogma cu comunismul. Ca BOR a pastrat dogma si in comunism. Si ce se condamna in NIP este dogma gresita.

Toate analziele - si am pus una SUNT DESPRE DOGMA. nu sunt despre altceva.

In acest caz cum poti spune ca BOR "pentru ca sunt comunisti" si anti NIP au excomunicat NIP pe o analiza de dogma..


Bai baiatule tu vorbesti mult le langa si niciodata la subiect. Bor sunt rai sunt comunisti nu asculti de ei, Cleopa e desfranat...

Esti tare, ai o dogma si o invatatura buna. Fundamentul invataturii si discursului tau este acuzatia defaimarea si decredizbiliarea.

Dogma ortodoxa nu e buna pentru ca "sunt rai" si desfaranati...


Interesant cum in discursul tau apare comunismul, BOR este rau, nu ascultam de NIP, Cleopa era desfranat.

Nu vezi ca discursul tau este O HAZNA DE ACUZARE SI MIZERIE???

Asta este credinta ta?? Haznaua asta din care refulezi mizerii impotriva BOR si a lui Cleopa si a altor sfinti si a Bisericii si a dogmei ??? ?


Nu vezi ca refulezi din haznaua de mizerii cu care esti plin?

Last edited by gpalama; 04.02.2021 at 16:22:55.
Reply With Quote