View Single Post
  #63  
Vechi 04.02.2021, 16:28:32
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
Bineinteles, nu neg. Asta spun, asta cred si eu, am citit din cartuliile par. Cleopa si sigur ca e bine sa ascultam de BOR, de Sfinti, de Duhovnici. Nu te contrazic. Dar mai afirm: E bine doar in ceea ce fiecare sau toti impreuna asculta de Dumnezeu. In ceea ce nu asculta de Dumnezeu nu suntem datori sa facem ascultare de ei ci de Dumnezeu.

In ceea ce a facut bine Crezand a fost binecuvantat, in ceea ce a facut rau era desfranat asa cum a marturisit si s-a plans parintelui Papacioc. Deci daca era desfranat asta ii venea din faptul ca s-a inhaitat cu desfranata jidoavca cu care s-a plimbat prin gradina si a intrat satana in el si a osandit pe Domnul. Ai citit proorocia par. Lavrentie? Asa petesc toti cei ce se plimba prin Gradina Intalnirii din sCNIP sau prin Gradina Maicii Domnului (Romania) ca apoi sa se intoarca impotriva lui Dumnezeu ca sa arunce cu pietre indarat lovind in Dumnezeu, in sCNIP, in BOR sau in Romania.
Amice, l-ai facut pe parintele Cleopa desfranat.

Ce injuratura mai mare poti sa aduci Ortodoxiei.

L-ai injurat pe sfantul ortodoxiei. Pe cel care va fi trecut in randul sfintilor.

Ma acuzi pe mine de chestii cand tu ai injurat un sfant ????

Chiar nu ai masura in ce spui? Chiar nu judeci si nu percutezi in afirmatiile facute de tine pe un forum?

Chiar nu judeci cu masura corecta a lucrurilor ceea ce faci ???
Reply With Quote