View Single Post
  #67  
Vechi 04.02.2021, 17:04:31
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Inainte de a continua sa minti, sa rastalmacesti si sa ma insulti incearca sa pricepi ce scriu si nu ce-ti da procesomania ta.

N-am afirmat de par. Cleopa nimic altceva decat ca era sfant sfintit si mare Duhovnic. El insusi a afirmat despre sine ca era putregai si desfranat si nu eu. Parintele prooroc Lavrentie a vorbit despre o mamica-desfranata-jidoavca-comunism... cu care umbla copilul prin gradina Intalnirii sau prin gradina Maicii Domnului (Romania). Desfranarea se refere la o dreapta credinta desfranata prin colaboartionism cu comunismul si cu iudaismul-procesomania.

Nu e vorba ca parintele Cleopa ar fi avut iubite, femei-mamici ci e vorba de mamica-jidolismul-comunistic si masoniac infiltrat in Romania si in BOR si in conducerea statului Roman care erau asa ca o mamica pentru copilul care se plimba prin gradina si in care intra satana-necredinta din spate dintro balta cutremurandu-l pe copil si in care creste apoi antihrismul din samanta aceea deoarece el asculta orbeste si fara discernamant de mamica lui jidoavca-desfranata-comunism-masonerie, copilul asculta chiar si ceea ce ea asculta de neascultarea de Dumnezeu adica de ascultarea de procesomanie si osandire nedreapta asa cum a practicat regimul comunist .

Adica ai zis ca Cleopa este si desfranat.

Si acum zici ca este COMUNIST.

Dar mai mult zici ca este posedat de mamica lui jidoavca-desfranata-comunism-masoneri


Adica Cleopa este un desfranat si colaborationst si din cauza asta sa nu ascultam de el.

Apropo, Cleopa a stat vreo 15 ani de zile fugind in pustie de comunisti... de asta stiai?

Si ce cauta mistica asta bolnavicioasa a parintelui Lavrentie legata de comunism si antihrist si unde apare si parintele Cleopa? Ce are legatura parintele Lavrentie cu antihristul si Cleopa? De unde apare Cleopa in gradina cu antihristul si cu diavolul???? Asta este filmul NIP petnru Cleopa??? Ca sa il decredibilizeze l-au pus in gradina cu diavolul???


Asta este teologia voastra despre Cleopa? Un colaborationist "desfranat" (dar doar duhovniceste), de care nu trebuie sa ascultam? Care era prin gradina cu antihristul??? Mai ai halucinatii duhovnicesti?


Asta este descrierea ta pentru Cleopa: Un colaborationist "desfranat" (dar doar duhovniceste), de care nu trebuie sa ascultam


Amice, nu te duce capul prea mult, iar a rezuma ce spui tu duce la nebunii.

Mai bine cred in Cleopa ca stiu cine a fost decat de toti nebunii si demonizatii NIP

Taci, ca doar daca taci nu mai spui prostii... ca doar atata poti sa faci. Gura mica si joc de glezne ca altfel arunci cu noroi.

Ca sa il citez pe CLEOPA - PUTE!!!! Si din cauza asta orice zici PUTE, de asta putem sa iti spunem de fiecare data ca miroase orice spui, ca pute !!!

Last edited by gpalama; 04.02.2021 at 19:03:48.
Reply With Quote