View Single Post
  #68  
Vechi 04.02.2021, 22:18:34
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Adica ai zis ca Cleopa este si desfranat.
Adica zic ca nu eu zic ci el a zis despre sine ("Eu sunt Mosu Putregaiul Manca-var Raiul" catre toata lumea care venea pe la el si plangea ca e desfranat catre par. Papacioc). Se vede insa ca nu poti pricepe. Zici ca am zis eu cand defapt el a zis despre sine si asta stie toata lumea care a folosit netul. Nu poti pricepe cine a zis? Nu poti face deosebire intre mine si el?Inseamna ca nu ai discernamant. Neavand discernamant smintesti si te smintesti.Cine citeste ce scrii te-ar putea crede si ar zice ca eu am zis asa ceva despre el. L-ai face sa creada in minciuni. Nu-ti pasa si pe asta te bazezi. Pe minciuni si pe credulitatea cititorilor. Crezi ca ei nu pot citi firul de discutie si se rezuma la a te crede pe tine. Asa discuta marsavii psdisti foarte "ortodocsi" ca sa parvina, te acuza mereu rupandu-si hainele de pe ei strigand huleste, sustinand ca ai hulit. Cum am hulit eu daca sunt cuvintele lui despre el insusi? Eu doar l-am citat! Nu l-am hulit citandu-l!

Citat:
Si acum zici ca este COMUNIST.
El a fugit din calea comunistilor si s-a ascuns vreo 15 ani prin paduri. Nu zic ca este comunist si n-am zis asta. Tu zici ca am zis caci esti marsav si minti fara nicio rusine in ciuda faptului ca oricine poate verifica. Nu citezi ci interpretezi, deduci tu "logic", imi rastalmacesti textele inversand ceea ce zic si apoi acuzi, defapt iti acuzi minciunile si rastalmacelile tale dupa care versi o tona de insulte la adresa mea pe baza lor. Procedeul asta te dovedeste de marsavie. Semeni cu Ana si Caiafa dar la o scara mult mai mica desi tu te crezi la fel de mare "ortodox" ca ei. Esti bolnav. Esti marsav si nu poti purta un dialog in care sa respecti ceea ce scriu. Nu ai discernamant si nu vrei sa ai.

Citat:
Dar mai mult zici ca este posedat de mamica lui jidoavca-desfranata-comunism-masoneri
Zic altceva. Zic ca ce s-a intamplat cu par. Ilie Cleopa si cu par. Papacioc si cu par. Anania de la Cluj este ceva asemanator cu ceea ce a proorocit parintele Lavrentie al Cernigovului descriind alegoric incoronarea antihristului comunist si neomarxist ca mantuitor pentru popor si pentru toata lumea si care a distrus preotimea si credinta crestina din Romania incat oamenii nu mai puteau intra in biserici de frica sa nu fie turnati la securitate. Citeste proorocia si vei pricepe cine seamana cu copilul. Mie mi se pare ca o bucata din copilul antihrist o regasim in suma (par. Cleopa + par. Papacioc + par. Anania de la Cluj.) referitor la necredinta lor in sCNIP si in CLD.

Citat:
Adica Cleopa este un desfranat si colaborationst si din cauza asta sa nu ascultam de el.
Am spus ca el a a zis despre el asta. Nu el era colaborationistul ci mai marii lui. Cei ce voiau sa-i judece si sa-i osandeasca pe cei din NIP si s-au folosit de par. Clreopa si par. Papacioc, aceia erau colaborationistii cu fiara si cu antihristul comunist.

Citat:
Apropo, Cleopa a stat vreo 15 ani de zile fugind in pustie de comunisti... de asta stiai?
Sigur ca stiam, s-a ascuns prin paduri, prin pustie. Bine a facut. A ascultat, a fugit in munti.
[quote]

Citat:
Mai bine cred in Cleopa ca stiu cine a fost decat de toti nebunii si demonizatii NIP
Crede in cine vrei, nu te opresc . Si eu cred in par. Cleopa cu exceptia oasndirilor si marturiilor sale (despre putoare) la adresa NIP. Nu sunt nebuni si nici demonizati.

Citat:
Taci, ca doar daca taci nu mai spui prostii... ca doar atata poti sa faci. Gura mica si joc de glezne ca altfel arunci cu noroi.
Am zis ca tac pentru ca sa nu-ti faci singur rau si sa te sinucizi duhovniceste
insultandu-ma si lovind in CLD, in cele7Tr.A si in sCNIP si nu ca-mi poruncesti tu, marele "teolog" raspopit care nu pricepi nimic. Nu arunc cu noroi. Uita-te in oglinda, reciteste ce am scris eu si ce zici tu si da-ti seama cine rastalmaceste, insulta, arunca cu noroi.

Citat:
Ca sa il citez pe CLEOPA - PUTE!!!! Si din cauza asta orice zici PUTE, de asta putem sa iti spunem de fiecare data ca miroase orice spui, ca pute !!!
Ti-am spus ce pute daca pute ceva acolo: Necredinta voastra!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 04.02.2021 at 22:24:07.
Reply With Quote