View Single Post
  #70  
Vechi 05.02.2021, 13:33:54
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit Partea I

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Ce treaba aveai tu cu "desfranarea" daca nu sa decredibilizezi? Si ai insistat si ai defaimat si ai adus conotatii care de care mai mizerabile ca sa... Ca sa ce?? Ce treaba are un act duhuvnicesc pomenit ca act josnic de tine? Josnicia iti apartine ...
Nu decredibilez si nici nu credibilizez, cu asta umbla politicienii corupti si aserviti serviciilor, lucreza la imaginea despre ei si a partidului lor dupa formula pe-afara vopsit gardul si-nauntru leneopardul ascunzand mizeria coruptiei si privilegiilor sub pres. La decridibilzarea mea lucrezi tu de zor mintind, rastalmacind, provocand, afirmand cu marsavie ca am adus conotatii cand eu marturisesc ceea ce e real, adevarat si nu l-am atins nici macar cu o floare pe vreun credincios. Daca tu ti-ai facut din calugari idoli imaculati si fara de pacat ca sa te dai aparator al BOR, un caine "credincios" ce lupta cu "sectantii" si nu vrei sa vezi adevarul e treaba ta. Doar Mantuitorul e fara de pacat si cativa sfint foare mari dovediti de viata si de faptele si de comportamentul lor, restul ca sa ajunga acolo urca treptat o viata acest munte iar la sfarsit tot pacatosi se socotesc. Ce act josnic? Minti ca sa ma decredibilizezi. Tot ce spui despre mine la fiecare postare sunt josnicii si marsavii si strategii viclene de raspopit asa ca nu te mai da tu aparatorul sfinteniei si neprihanirii staretului pr. Clopa ca o faci din interesul marsaviei tale politice si nu din vreo credinta sau vreo ascultare. Vrei sa ma scoti sectant, hulitor de BOR sau de preoti sau de calugari nepricepand ca eu ii sustin cu adevarat fiindca eu ii sustin in adevar si nu ca tine in minciuna cu interes politic si de imagine prin strategii viclene si desfranate si iresponsabile.

Citat:
o tocanita sectara in care bagi profetii sfinri sectarism si alte nebunii si iti iese o nebunie sectara. Si cu defaimare.
Nu defaim pe nimeni, nu sunt sectar ci mirean in BOR si ti-am aratat diferenta dintre eretici si sectari fata de cele7Tr.A. care niciunii nu au fost secta chiar daca OD a cazut la un moment dat in a luta cu BOR pentru ca BOR s-a facut unealta de propaganda a regimului comunist. Tu ma faci sectar cu marsavie ca sa-ti justifici insultele, te dai lovit stiind ca sectele lovesc in BOR si asa folosin minciunile si rastalmacirile vrei sa ma scoti hulitor de BOR, de sfinti sau de preoti. Marsavia, interesul josnic, iti apartine tie pe deplin. Lucrezi pentru credibilizare prin minciuna si viclenie procesoman-desfranata. Faci de rusine Ortodoxia si pe mine ca mirean din BOR. Semeni cu "iudeii" de acum 2000 de ani si cu demonii.

Am afirmat ca au facut rau cei ce au osandit dar stiu ca i-a iertat Dumnezeu. Ei au facut raul nu eu, nu cele 7Tr.A, nu fratii din sCNIP. Sunt fapte reale pe care nu vrei sa le recunosti, le contesti, le negi dovedind ca vrei sa ai orbul gainilor si sa idealizezi si sa idolizezi niste frati calugari sau ierarhi din BOR. Daca afirm ce s-a intamplat ca sa raspund acuzatiilor tale penibile si nedemne de un ortodox si de un om normal la cap care calca in picioare credinta altui ortodox, daca imi ceri sa raspund mereu la niste intrebari inepte si de joasa factura intelectuala si morala nu inseamna ca eu defaim pe cineva ci defaimarile si insultele iti apartin pe deplin. Reciteste si dati seama cat minti facand afirmatii viclene, marsave sustinand mereu ca am zis eu ce n-am zis, interpretand tu pe dos contra evidentei din text, tragand tu concluzii pripite si apoi insultandu-ma ca pe cel mai mare rau, ca pe cel mai mare hot de suflete. Nu vezi cate iti permiti sa faci inchipuindu-ti ca faci bine? Nu-ti dai seama recitind? Nu poti sa faci diferenta intre ce scriu eu si ce afirmi tu ca scriu eu?


Citat:
Profetia este despre apocalipsa satana antihrist.
Alt timp...
Cleopa si restul au trait in comunism. Analogiile sunt doar pentru nebuni care deviaza cu mintea prea mult...
Profetia nu este un cadru alegoric unde sa faci analogii e un cadru fix in cazul asta. Nu e o profetie simoblica ci precisa.
Nu ma mai fa nebun "teologule raspopit" ca nu-ti permit. Cine te crezi sa ma insulti in fiecare postare cu tot ce-ti vine la gura? Esti satanist? Esti bolnav? Ce ai de nu mai incetezi cu insultele? Nu te poti stapani? Ce rost are o discutie cu o fiara turbata ca tine iesita din minti? Opreste-te sa ma mai insulti!
Ai citit proorociile calugarilor nemteni? Coroboreaza-le si o sa vezi hiara rosie si antihrismul care ne va pune impozite si pe aerul respirat! De 70 de ani sunt la putere si acum au venit la guvernare neomarxistii si slugile ateismului si eretismului european si mondial.

Citat:
Tu l-ai facut pe Cleopa colaborationist nu pe mai marii lui. Asa ca nu mai retracta si nu mai da minciuni.
Da citat mitomanule marsav care ai interesul sa ma scoti hulitor de sfinti si de duhovnici! E cea mai clara dovada ca vrei sa intelegi pe dos din interes marsav si repeti! Cum sa-l fac pe el colaborationist? A ajuns asa prin faptul ca s-a lasat folosi si a ajutat la osandirea fratilor ortodocs, dar el n-a fost comunist, n-a fost colaborationist, n-a spus la securitate tainele de la spovedanie. A dus o viata monahiceasca impecabila, avea o minte curata si feciorelnica si se vede asta daca urmaresti interviurile de pe Youtube. Nu l-am decredibilizat nici pe el si nici BOR prin el. Am vorbit despre niste fapte reale indubitabile pe care i le-a iertat Dumnezeu.
Citat:
CLD este o dogma sectara care combate dogma Bisericii.
Nu este nicio dogma, este Domnul Hristos-Cuvantul care graieste peste pamant sufland prin ultima Trambita.

Citat:
Am citit CLD si o sa pun pe forum nenumarate mizerii sectarr ANTIORTODOXIE gasite in CLD.
Ai citit acele mizerii postate de MariaMargareta cu radiografia unei secte. Acela este un fost frate a celor din sCNIP care a fugit din manastire si s-a raspopit si s-a intors ca un mistret cu colt de argint ca sa rastlmaceasca Cuvantul lovind ca prostul si distrugandu-se duhovniceste facand pe placul satanei si a necredinte celor din BOR care au oasndit. Un las care s-a ascuns sub nume de femeie si de pisica. El a scris si cartea Qvo vadis Eclesia dupa care a dat-o la intors si s-a smintit. Se hraneste cu procesomanie-desfranata antihristica exact asa ca si tine cazand in lupta de partea adversarilor Adevarului si devenind antihrist mitoman si marasav lucreaza dezbinarea. Nu te apuca si tu de asa ceva caci vei regreta amarnic msai tarziu. Cuvantul nu se citeste cu necredinta si dorind sa defaimi ci cu Credinta. Daca nu ai mai bine da-i pace.

Citat:
Pe scurt CLD profeteste venirea lui Hristos, combate preotia si preotii si Biserica, spune ca doar NIP este "calea". Adica sectarism de cea mai joasa speta imporeiva BOR.
Vorbesti prostii-marsave si minti si rastalmacesti ceea ce este scris exact asa cum imi rastalmacesti ce scriu eu aici. Nu pricepi ca este Hristos-Cuvantul? Cum crezi tu ca si-ar desfinta el propria biserica ortodoxa, BOR sau ortodoxia de peste tot? Nu stii ce vorbesti. Sigur ca El este Calea si Adevarul si Viata si Invierea caci este Hristos, dar afirma in Cartea Alba ca ORTODOXIA este CALEA Lui! N-ai citit ci doar rastalmacesi cu marsavie ca sa scoti valabila ideea de secta. Nu ti-am aratat diferenta dintre secte, dintre eretici in comparatie cu cele 7Tr.A? N-ai priceput? Reciteste si tine seama de argumente!
Citat:
Gura mica atunci cand vorbesti de CLD ca aia sunt antiBOR. Minti pt.ca nu zici care e dogma lor antiBOR.
Ciocu mic le zici prietenilor tai de betie si de politica si de credibilizare a imaginii false dupa formula pe-afara-i vopsit gardul si-nlauntru leneopardul-putoarea, nu mie. Ok? Nu e anti BOR daca CLD in carte spune adevaruri Adevarate inclusiv de ce se petrece in BOR caci este Dumnezeu si are tot dreptul sa-si mustre slujitorii si biserica. N-ai citit Apocalipsa? Pai si acolo Domnul mustra cele 7 Biserici ale Sale. Nu exista dogma anti BOR! Domnul Hristos nu e impotriva bisericii Sale! El sufla prin a 7-a Trambita si Duhul merge purtat de vant spre cei ce cred si in toata lumea incat si mortii din iad aud.

continuarea mai jos
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote