View Single Post
  #9  
Vechi 10.10.2019, 20:47:00
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.227
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
(Imbucurator ca totusi crezi, insa):

31. Dacă mărturisesc Eu despre mine însumi, mărturia Mea nu este adevărată.(In5,31)

(Daca neasteptarile tale se implinesc, care sunt asteptarile tale cand scrii?
Era vorba de o anumită indolență și pripeală a unora care în loc să citească frumos și cinstit ceea ce postez insinuează că le distrug neuronii citez '...'imi spargi creieru(l sau ') cu atata poezie? Nu te supara dar chiar nu am inteles nimic.'' De ce m-aș supăra dacă el nu caută să înțeleagă crezând. E dreptul lui și comportamentul lui.

Citatul dat de tine, scos din context, dă naștere în mintea unora ca mine la înțelegeri desfrânate. Nu e vorba că omul minte ci că Tatăl nu minte în ceea ce-L privește pe Iisus și că Tatăl mărturisește despre El chiar dacă unii nu-L văd și nu-i aud Mărturisirea Adevărului.

Așteptările mele de la mine sunt: să nu mă mint și să cred și să respect și eu ceea ce trebuie respectat și care reiese din text ca fiind porunci de făcut conform Cuvântului. De la alții mă aștept să mă creadă că nu-i mint și că discutând unii cu alții (scriind și citind) încercăm să ne mântuim și nu să ne osândim mereu desfrânând în mod justițiar... (ca proștii.)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 10.10.2019 at 20:59:29.
Reply With Quote