Subiect: Ajutor
View Single Post
  #45  
Vechi 01.08.2018, 19:09:47
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Am observat la userii care au fost pe forum si care erau agresivi ca erau foarte sensibili cand era vorba de ei, chiar si numai daca ii contraziceai sareau ca arsi ca i-ai atacat. Unii chiar te urmareau ani de zile pentru asta, neputand sa treaca peste afrontul de a fi contrazisi. In schimb cand erau ei agresivi si jigneau intotdeauna gaseau o motivatie si spuneau ca te plangi exagerat. Cam asa faci si tu, spui ca tu nu esti agresiv si jignesti (desi tu o faci), in schimb spui ca esti jignit la ceva ce nu are nicio legatura. Eu am spus ca repeti tot timpul aceeasi prostie, adica propozitia pe care n-ai inteles-o. Nu are nicio legatura cu prostia.
cu atat mai mult, ar trebui sa-ti demonstreze ca nu ma incadrez deloc la ce scrii, nu port pica, nu dusmanesc pe nimeni, nu caut razbunare...

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Cum am spus si in mesajul trecut, e imposibil sa admiti ca ai gresit, nu te mai intereseaza nicio explicatie, a intrat in cap ramane acolo pentru totdeauna.
as fi putut accepta ca te-ai exprimat gresit, daca ai fi spus macar asta, dar nu, tu-ti sustii in continuare grozavia.

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Cel mai amuzant e ca eu ti-am tot spus de Zeitgeist dar tu nu cred ca stii ce este si nici nu te-ai uitat vreodata la acel documentar. Iei informatiile de la cei ce le-au preluat de acolo si nu stii ca aia e sursa lor. Tot ce ai sris tu sunt doar fabulatii ale unor autori, pentru ca nu exista dovezi ca sa demonstreze ceea ce spun. Au alcatuit o povestire din capul lor, cum ar crede ei ca s-a intamplat, fara nicio dovada palpabila. Tu scrii toate acestea de cand ai intrat pe forum pentru ca tu esti convins ca sunt indoctinati toti credinciosii si batuti in cap, tu vrand sa-i luminezi. Nu, toti cei care au putina pregatire sunt foarte informati, cunoscatori a multor lucruri ce tin de credinta si legate de ea. Cel mai putin cunoscator pe forum esti tu, aproape dintre toti cei ce au fost pe forum. Poti sa te chinui tu cat vrei, n-o sa gasesti toata viata ta vreo dovada imptriva crestinismului pentru ca nu exista. Au fost o multime care au incercat asta si nu a reusit niciunul pana acum, nu esti tu primul, desi crezi ca doar tu ai primit revelatii din astea. Eu stiu adevarul, iar de cand am devenit credicnios nu am gasit niciodata o cat de mica dovada impotriva crestinismului, absolut toata invatatura este adevarata. Iti pierzi doar timul degeaba cu povestiri false inventate de oameni care nu au altceva de facut si vor sa devina cunoscuti.
tu traiesti pe o planeta numai a ta si a altor cativa ca tine. esti obtuz, nimic nu intra, nu poti procesa nimic. chiar imi vine acum sa-ti zic vreo doua, dar ma abtin, credinta este credinta, punct. ce treaba am eu sa atac credinta cuiva? unde fac asta? istoria este istorie, este cu totul altceva, eu scriu numai din punctul asta de vedere. daca tu nu intelegi cat de important a fost alfabetul fenician sa fii sanatos, daca tu nu intelegi cat de importanta a fost cultura greaca, sa fii sanatos. de la scrierea povestii lor si pana la o prezentare alegorica a acesteia, de la alfabetizare pana la elenizare, uite un exemplu de drum parcurs in mod evident, numai un obtuz ca tine il poate nega. si vezi ce emisiuni cauti sa-l gasesti si pe asta pe undeva.

ps.eu sunt sincer 100%, mi-ar fi usor sa dau citate, dar nu vreau s-o fac, punctele mele de vedere sunt influentate, evident, dar incerc sa-mi pastrez mereu autenticitatea, asa cum este ea.
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote