Subiect: Blesteme, vraji?
View Single Post
  #40  
Vechi 08.10.2021, 19:25:52
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Da da, cred ca ti-ai trimis flegme in vant de nu le-ai putut duce la cat de intelept ai devenit in NIP.

Satanismul infiltrat in ortodoxie? Vezi ca a intrat dracul in tine de asta nu esti atent la ce faci.

Diavol spurcat cum poti huli ortodoxia pe care noi o aparam cu toata puterea?

De diavoli ca tine?

Diavol spurcat esti prin ce spui mai sus.



Mai bine te-ai duce la niste manastiri serioase si le-ai zice unor ieromonahi ce ai in cap si sa te puna la exorcisme, ca esti dus pe pluta, te plimba diavolul prin viata. Sunt curios de la ce ti se trage, de la prostie, de la hula, de la aroganta? De la pacate?
Linisteste-te bostanel si nu-mi mai trage gpalme. Nu ”voi” aparati ortodoxia ci Cuvantul lui Dumnezeu. Va marturisesc mereu si va apuca orbirea, mitomania, rastalmacirea, furinversarea pentru ca nu credeti, pentru ca satana a infiltrat minciuna in ortodoxie scotand ca nu e Domnul, ca nu Domnul sufla prin Cele 7 Tr.Ap.

Deci a iesit minciuna (satana) din mine caci cred si in NIP si in Cele 7 Tr.Ap. avand o ortodoxie mai intreaga decat a celor care nu cred si in Apocalipsa si neaga implinirea si derularea Apocalipsei pe care o face Iisus Hristos asa cum este scris.

Nu mai arunca cu vrajeala ca aperi ortodoxia de mine caci eu o apar marturisind de minciuna si de necredinta voastra.

Cu Hristos impreuna spalam obrazul ortodoxiei milenare pe care l-ati spurcat voi.

Nu o mai da la intors. Recunoaste si tu si te pocaieste impreuna cu ortodoxia: de colaborationism, securism, pira, judecarea, osandirea si excluderea Trambitelor si a Domnului Iisus Hristos caruia i-ati inchis usa in nas si v-ati baricadat in catedrala mantuirii neamului crezand voi ca e mai mare ca Templul cel micut de la Glodeni Vale.

Daca e mai mare de ce nu graieste Domnul in Catedrala? De ce se vesteste El peste pamant intru venirea Sa la poporul cel micut si credincios?

Te vei cai tu candva si te vei cai muuuuult! Mai ales ca m-ai facut pe mine diavol si satana si prost si alea alea in timp ce adulai minciuna si pripeala infiltrata in ortodoxie, asta ca sa nu mai zic de ”sfanta” ratiune a marelui papalâc careia ia aduci jertfe si laude nestiind ca marele babilon e mintea ta de care asculti orbeste crezand ca aperi ortodoxia, saraca de ea, ca sa nu fie victima mea. Nu pricepi ca sunt ortodox? N-ai cum daca in loc de minte ti-ai crescut un bostanel care-mi trage gpalme in nestire urland ca din gura de sarpe ca e victima.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 24.08.2022 at 13:25:47.
Reply With Quote