View Single Post
  #1  
Vechi 02.06.2009, 19:44:49
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit Oare de ce masonii sunt dusmani?

Eu am cunostinte care fac parte din Rotary club, sunt masoni insa nu au nici o dorinta "vicleana" acunsa de a ingenunchia Ortodoxia.

Va rugam argumentati AICI prin dovezi clare DE ALE LOR, altfel este o calomnie deci minciuna si deci PACAT MARE!!!( nu uitati sa-l spovediti)

Dovezile sa fie nu citate din ce spun Duhovnicii( nu ca ar spune neadevaruri) dar sa incercam sa gasim macar o frintura din actiunile sau scrierile MASONICE care ar dovedi clar ca au ceva cu noi personal!!! si ca o fac prin reprezentantii BOR.

Eu am lucrat cu niste indivizi care faceau parte din Rotary Club, milionari, si nici macar nu aveau habar despre Ortodoxie...stiau ca este doar vorba de icoane, ceva antic si de demult de care chiar erau curiosi sa le mai povestesc.

Deci mai bine sa ne vedem de pacatele nostre si de lipsa noastra de civilizatie si respect, toleranta si sa nu mai aruncam pisica moarta in ograda vecinului.

Nu au MASONII ABSOLUT nici o treaba cu noi. Ei sunt implicati cu banii, cu bunastarea comunitatilor, ajutorul lor si de dorintele politice de conducere( si cine nu este?). si cam ATIT

Astea toate vin din ingimfarea noastra si puternicul simt al importantei DE SINE!!! tipic balcanic..opus smereniei
Reply With Quote