View Single Post
  #16  
Vechi 08.06.2009, 23:59:59
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Anca, mai lasa-ma te rog cu paravanul smereniei citit prin carti. Mai iesi in lume si vezi ce se intimpla. Daca ar fi asa de ce lumea nu-i vede pe nicaieri ajutind direct. De ce nu-i vezi asa smeriti cum sunt pe strazi, prin tribunale, prin coclauri, asa tacuti fara reclama, prin oras vorbind cu prostituatele cu tinerii tatuati si pe droguri, de ce nu stau asa smeriti agatati de mineca celor care trag cu nesat din pungile de aurolac? de ce nu coboara prin canale si ruine sa-i scoata pe copii strazilor din mizerie? De ce cind intrbi lumea de ei stiu numai ca stau in biserica si da, ajuta de acolo.

Eu nu am nimic cu ei, daca nu vor sa o faca deoarece au coada mare de oameni doritori de binecuvintari in biserica este treaba si alegerea lor, insa sa nu ii aud ca se iau de clerul prieten pe care mi i-am facut in Italia: Don Dino, Don Ritzierii, Don Giulio, Don Andrea, Dumnezeu sa le dea putere in continuare, preoti care conduc tinerii in excursii pe drumul crucii, sunt mereu implicati in initiative EDUCATIVE de a inlatura drogurile, se scoala cu noaptea-n cap si pleaca NEBUNII DUPA HRISTOS la drum sa scoata pe cautiune din inchisori pe te miri ce shutz, prostituata sau vagabond de nu-ti vine sa crezi.
De ce esti tu convins ca Biserica Ortodoxa nu face nimic?

(PS. ai idee ce inseamna nebun dupa Hristos? Sau iar spui ca nu conteaza cum numesti lucrurile? http://www.ideiindialog.ro/articol_7...c_de_lume.html)
Reply With Quote