View Single Post
  #19  
Vechi 09.06.2009, 15:50:41
antoradoi's Avatar
antoradoi antoradoi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 146
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Pe mine MA MIRA foarte mult cu cita vointa,forta si indrazneala multi din fratii catolici ies cu nasul din cartile dogmatice generatoare de cearta si zizanie si pleaca in misionarism si ajuta pe multi din nenorocitii de pe glob:
Le sapa puturi de apa
Ii scoate de prin puscarii argentiniene
Ii vindeca cu medicamente aduse in ascuns numai pentru acest motiv
Le leagana pruncii
Ii invata sa citeasca
Ii fereste de bombardamente
Le leaga ranile
Le curata lepra si riia de pe picioare


Asa ca curateii judecatori sa se abtina si sa nu generalizeze cind vine vorba de milostenia catolica, cum nu este bine sa generalizam in nici un fel
Orice PADURE isi are USCATURILE ei! Inainte de a fi Ortodocsi,Catolici,Adventisti,Baptisti sau mai stiu eu ce ,sintem oameni.Stiut este ca omul este supus greselii.De ce alege el sa fie supus greselii ,habar n-am,dar as presupune ca face asta pentru ca n-are:credinta-n Dumnezeu,dragoste pentru Dumnezeu si pt semeni(asa cum ne porunceste domnul Hristos),si nu are,mai ales,frica de Dumnezeu;pentru ca daca le-ar avea pe acestea 3,ar actiona in spiritul lor.Asa ajung oamenii sa-si dea-n cap,ca sa-ti fure felia.
Nu stiu despre ce articol vorbiti ,ca nu l-am citit,dar analizind lupta asta pentru suprematie ,dintre biserici,am ajuns la concluzia ca politic-economicul (cine dispune de bani ,are puterea,iar ceilalti miriie nemultumiti)si-a bagat coada pina si in lucrurile lui Dumnezeu si ma intreb ina cind ne-o mai rabda Dumnezeu?Singurul lucru bun pe care-l putem face este sa ne rugam.NEINCETAT.Pentru noi si pt semenii nostri,indiferent de confesiunea din care fac parte.in fond sint semenii nostri.Domnul Hristos este al tuturor.depinde de fiecare cit si cum il primeste.EL sta la usa si bate.Usa nu are clanta pe dinafara,asa ca daca nu-i deschidem,noi ,din interior,si nu-l invitam sa intre ...."Eu stau la usa si bat.Daca-mi va deschide cineva..." Asadr,sa ne straduim sa-l primim!
Reply With Quote