View Single Post
  #113  
Vechi 19.01.2010, 23:55:31
Antoni0's Avatar
Antoni0 Antoni0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.09.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 693
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Stalin fiind inselat de duhuri rele semnase alianta cu nazistii inselati de draci.
Mai frate Antonio ia vezi fratia ca BO de la mateiti are niste ierarhi de culoare,e pacat ca au facut asa ceva?
Au cazut din harul lui Dumnezeu ca au hirotonit ierarhi de culoare?
Da Sfantul Moise cel din pateric nu era de neam etiopian adica negru la culoarea pielii?
Mai e si scrierea Sfantului Ioan Damaschinul despre un Sfant indian (tiganii sunt de neam indieni) ,Ioasaf.
http://saraca.orthodoxphotos.com/bib..._si_ioasaf.htm
Sfantul Nicolae Velimirovici daca nu se termina razboiul acolo era tinut in lagar sa moara.
(ia auzi mai frate Antonio ce zice in filmul acela despre Sfantul Velimirovici pe care l-a postat fratele Andrei ca Sfantul Velimirovici a ascuns evrei pentru a-i salva de a-i omora dracii care inselau pe nazisti sa lucreze prin ei.)
Revenind la off-topic:
ROCOR mai nou s-a unit cu BO Rusa,vedeti documentul semnat de mitropolitul Laurus si PF Alexei.
Mai eu n'am nimic cu negrii. Doar ca nu mi se pare deloc normal ca un negru sa mearga cu o alba. Personal n'as fi de acord ca sora mea sa iasa cu un negru sau cu un tigan/indian, s.a.m.d. Asta este parerea mea. Punct!

Sa revenim la subiectul topicului! Multumesc!
Reply With Quote