View Single Post
  #87  
Vechi 01.05.2016, 13:00:30
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Yasmina@
Da si eu am observat ca sunt oarecum la xerox unele din ele.Niste tineri naivi care cred ca la capatul celalalt sunt niste oameni asemanatorri cu ei.Dar cel de la celalalt capat poate fi un om fara nici un scrupul,om fara coloana .
Asta este unul din marile pericole ale retelelor sociale ca intalnesti acolo oameni cu care nu ai interactiona in viata reala niciodata.
Da, si asta am observat-o, lipsa instinctului de conservare. Dar spunea o femeie (cred un psiholog care o ajuta pe fata asta dupa intamplare)in filmul asta ultimul, ca proxenetii astia stiu unde "sa apese" in plan psihic.Cum sa ii ademeneasca, cum sa-i atraga.
In al patrrulea film o adolescenta din asta, tot asa avea o familie cu un singur parinte,parca locuiau cu bunica si la un moment cunnoaste un tanar cu o poza frumoasa si a crezut in visul frumos. Omul i-a cerut dupa ceva vreme, o poza topless si ea i-a dat-o,apoi dupa inca ceva vreme omul a vrut mai mult, poze nud, si ea fleata le-a dat.La un moment dat si-au dat intalnire si ea a realizat ce prostie a facut intalnirea a durat cateva secunde.El era un violator care mai fusese inchis.
DAR de aici incepe santajul ii spune fetei ca daca nu se vor mai intalni, va da pozele cu ea colegilor ei.Ea accepta intalnirea si apoi dispare ptr totdeauna.O cauta politisti si o gasesc dupa ceva vreme dupa ce a inceput ancheta .Adevarul dur.Ea moarta intr-un butoi ingropat in pamant.Fratele ei spunea terifiaat "Cat de mult trebuie sa urasasti pe cineva ca sa ii faci asta!"
Ce e comun iara la filmele astea, tinerii au probleme in familie(uneori monoparenatala)si ei naivi cred ca niste necunoscutii ii vor ajuta sa le fie mai bine.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote