View Single Post
  #88  
Vechi 01.05.2016, 13:05:45
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Copacel Vezi mesajul
Toate asteac se pot vita daca mergi la Liturghie, iti faci canonul, traiesti
in rugaciune.Care este legatura cu ortodoxia ? Ca nu inteleg ?

Da, poate fi si Hristos.De aceea ai inger pazitor si ai rugaciune asupra ta, n-ai probleme.
Copacel@
Un om ortodox merge in jungla.Omul serios isi face canonul tot in regula, dar nu se informeaza, oare de ce trebuie sa ma feresc in jungla asta.Si se intalneste cu un leu, cu o GURA MARE, care nu este ortodox :-))) si il haleste.
Ortodoxul a trecut in lumea de dincolo si la judecata cineva crezi ca ii va spune"Ai fost mare ti-ai facut canonul,spovedanie etc?"
Nu, ii va spune "De ce nu te-ai ferit de pericol, aveam ganduri cu tine sa ajuti oameni aiuritule!!!"
Legatura acestor filme cu ortodoxia e un principiu simplu ,eu l-am numit PRINCIPIUL REALITATII...
Adica unde ma aflu ?
Stiu pericolele de aici.Lumea Internetului daca nu stii niste reguli, poate deveni periculoasa.O lume a pradatorrilor!
Cat de mult iubesc escrocii sa fim natafleti si naivi,sau s-o spunem pe sleau, prosti.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela

Last edited by Jonnyw2013; 02.05.2016 at 00:43:18.
Reply With Quote