View Single Post
  #5  
Vechi 12.09.2009, 22:03:35
Antoni0's Avatar
Antoni0 Antoni0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.09.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 693
Implicit

Citat:
În prealabil postat de georgiana52 Vezi mesajul
si pentru ca in acest caz nu e vb de copilul cuiva dintre noi ci unul strain nu conteaza,chiar daca poate el nu are un parinte care sa le rupa degetele nenorocitilor,el ramane doar "un copil" cat timp nu e vb de noi nu ne intereseaza..am gresit intrebarea probabil ca trebuia sa intreb asa "daca treceati pe strada si vedeati aceasta scena ce ati fi facut?"avand in vedere ca cei care radeau pe fundal probabil erau la fel de "strong" ca derbedeul ala..nimic probabil(nu ma refer la dumneavoastra in speial)...majoritatea ar trece indiferenti..sau poate ca doar bat campii..nu mai conteaza..
Mai, asta tine de simtul civic si atitudine. Nu mai stiu unde am citit dar in Anticul Egipt, daca un cetatea era in pericol, ceilalti trebuiau sa'l ajute, si asta era LEGE!

Te iei de ei! Poate iti iei si tu o mama de bataie ca ei sunt mai multi dar... acele "animale" traiesc undeva nu? Au o casa deci! Acele animale mai ies din casa aia nu? Nu ies doar ziua, ci si noaptea doar is "baetani"! Poate au si masina...

Personal, am muult de lucrat cu ... razbunarea!
Reply With Quote