View Single Post
  #12  
Vechi 05.02.2011, 14:30:40
nutucutu nutucutu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.08.2010
Religia: Catolic
Mesaje: 1.138
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dianagroza Vezi mesajul
Pai exista acele pagini. Nu'sh exact in ce limba e (portugheza sau braziliana), insa inteleg sensul, care sunt traduse corect in romana.
Pai, Papa vede aceste pasaje ca un om de stiinta, nu ca om al bisericii. Asta inteleg si nu ca oamenii de stiinta zic.
Eu cred ca ar trebui sa fiti explicita.
1. Dati niste citate in limba romana iar pentru ele dati un link cu ceva scris in spaniola/portugheza
2. ulterior "cica" cartea ar fi fost tradusa si ne dati un link explicit catre un site care are titlul "cumplita ratacire a papistasilor de la Vatican", iar cel care are numele "garduldefier" are poza lui Corneliu Zelea Codreanu; citez din ceea ce afirma acest "gardul de fier":

"Cititi ce spuneau sfintii parinti ai ortodoxiei legat de Biserica Catolica.Ati inceput sa imprastiati niste erezii cumplite,noi,crestinii ortodocsi romani,nu putem lua parte la asemenea blasfemii.Papa de la Roma,pentru noi,este un ERETIC!!!"

Sfintii parinti ai ortodoxiei, asa cum ii considerati dumneavoastra, nu puteau spune nimic despre Biserica Catolica , pentru simplul fapt ca la ora aceea Biserica era una, dar pentru omul ignorant orice e bun ca argument, doar sa fie in favoarea lui.

In momentul in care imi veti spune care e nelamurirea dumneavoastra referitoare la vreo scriere a papei Benedict al XVI-lea, ma voi documenta si va voi spune. In acest caz va pot spune ca nu cunosc limba spaniola sau portugheza, iar daca aceasta carte nu a fost tradusa in romana, nu pot sti ce contine.
Reply With Quote