View Single Post
  #36  
Vechi 26.06.2010, 16:52:24
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Mesajul cu pomul doborat si WC-ul nu a fost scris de mine, Coralina, deci nu accept sa-mi spui ca am fost obraznica. Mai sunt si alte mesaje scrise de userul respectiv, mai rele ca acesta. Chiar eu am luat atitudine , ca musafir, sa apar gazdele, caci acel user mi s-a parut prea virulent si atacase o ortodoxa pe care o apreciez foarte mult. Se pare ca s-a mai linistit, ramane de vazut. De fapt era doar un copil pe langa noi, astia copti la minte...

Incearca si ia omul cu binele si el va vedea ca ortodocsii nu sunt atat de rai cum auzise. Nu e neaparat nevoie sa-i confirmi teoria. Un raspuns bland potoleste mania; daca as sari in sus la fiecare atac ortodox as face infarct dupa o zi. Imagineaza-ti cum e sa fii facut sectar, eretic ,tremurici, demonizat, satana ..etc...plus povesti nemuritoare si absolut false, menite numai pentru a semana ura fata de noi... Dar daca tu nu poti deosebi un user de altul si bagi toti neoprotestantii intr-o singura oala, nu stiu cum ti-ar place sa te confund cu anumiti ortodocsi, nu zic cu care...

Sfatul tau final e bun, cu mentiunea ca, posibil ca nu toti sa aiba ideile tale. unii vor pur si simplu sa stie, sa discute, si o vor face in continuare indifent de interdictiile cuiva.

Eu cam atat am avut de spus. Sper sa va gasiti pacea, cei ce nu o aveti. E posibil ca intr-o zi "sectarii" sa dispara de pe forum si sa aveti mult dorita pace.
Oare?
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote