View Single Post
  #3  
Vechi 22.01.2021, 19:10:16
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Esti ERETIC prin afirmatiile tale inafara sfintilor parinti !!!


Esti ERETIC pentru ca nu ai binecuvantare pentru initiatia ta de la duhovnicul tau !!!


Esti ERETIC pentru ca esti cu totul ianfara a ce spune Biserica. Nu ai nici o marturie in teologia Bisericii, nu stii cum se construiesc astfel de propuneri. Un SECTAR AMERICAN a propus teoria asta si tu mergi dupa sectarii americani...


Pentru ca denaturezi creatia si faci atat de multa tulburare in Biserica alaturi de toti cei care fac asta....



Trebuie sa demonstrezi din sfintii parinti si din teologia Bisericii nu din nebuniile si din parerile tale proprii.

Citat:
Intuiesc Č™i cred că ne aflăm într-un spaČ›iu fizic finit.
Tu stii ce zic aici sfintii parinti despre creatie si despre dimensiunea ei? ??? Asta este erezie

Citat:
Deci Pământul nu este
nici plat nici glob ci într-un
spaČ›iu finit este o suprafaČ›ă a unui nivel gros spre care cade apa din ambele sensuri de la o înălČ›ime maximă finită.

Odată trecută bariera înălČ›imii maxime finite de la care cad apa Č™i corpurile se iese din stratul din proximitatea pământului Č™i mărilor Č™i se ajunge în zona de imponderabilitate, în stratul în care apa Č™i corpurile se miČ™că liber în Cer fără a fi supuse atracČ›iei între ele sau atracČ›iei ”gravitaČ›iei” respectiv căderii accelerate pe pământ. Există însă forČ›e electromagnetice care fac să existe cicluri repetabile ale miČ™căriilor soarelui, lunii Č™i a stelelor existând atracČ›ii Č™i respingeri.


Si a picat din cer noua teorie Moroco, care aduce o noua revelatie faar sa o poata jsutifica....
Destul de mult extras din scriptura... eu nu am auzit 2000 de ani nici un sfant parinte cu Tarie, cu trecuta bariera inaltimii maxime, cu imponderabilitate, cu strat cu apa si copruri care se misca liber cu forte electromagnetice...

Stiu ca sfintii parinti au vorbit mai putin si nu au gasit in scriptura asa ceva.


Ne dai te rog de unde ti-ai conceput din scriptura erezia ?

Petnruca ca amesteci forma pamantului cu grabitatia cu legi fizice si cu tot felul de absurditati.

Este o teorie ABSURDA, fara nici un suport informatioanla.

Last edited by gpalama; 22.01.2021 at 19:19:40.
Reply With Quote