View Single Post
  #13  
Vechi 22.05.2011, 09:28:56
simona's Avatar
simona simona is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2005
Locație: italia
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Am marea bucurie sa va anunt ca, printr-o minune, voi merge la Sfanta Parascheva de la Iasi saptamana viitoare. Sunt niste imprejurari providentiale care mi-au permis sa fac aceasta calatorie in orasul in care se adapostesc moastele, pentru a-i multumi Sfintei pentru tot ajutorul sau fata de familia noastra si, mai ales, fata de bunicuta mea, care mereu s-a rugat la ea si care a tinut post negru-negru in fiecare vineri, timp de 45 de ani si pana in ultima clipa, in cinstea Sfintei. De altfel, in a treia zi de Pasti, am visat-o pe bunica si mi-a spus ca a ajuns in rai, datorita "comorilor" Sfintei Parascheva.

Urmez si eu traditia forumului si va invit sa lasati pomelnice pentru Liturghie (atat pentru vii cat si pentru adormiti), dar si pentru maslu (sanatate). Asa cum v-ati rugat pentru bunicuta mea Dochița, asa se vor ruga si parintii aceia de la catedrala pentru voi, luand pe Sfanta Parascheva ca mijlocitoare.

Deja am un prim nume de pe forum pentru liturghie: Cristian-Stefan si un prin nume pentru maslu: Augustin.

Edit - deadline marti seara, in jur de orele 21-22.
Buna ziua, va rog sa-l treceti la Sfantul maslu pe fiul meu Robert Stefan,are o boala grea dupa ce mananca i-si provoaca voma.Eu cred mult in Sfanta Parascheva,si cu ajutorul dvs. va fi pomenit.Multumesc din suflet,Doamne ajuta|
__________________
simona.m.
Reply With Quote