View Single Post
  #34  
Vechi 22.04.2012, 04:55:58
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Hartford Vezi mesajul
Imi amintesc in sat la noi ziceau batranii daca strici cuibul randunicii iti da foc la casa, gaseste ea un pai aprins pe undeva. Am vazut la nepotul meu in Bucuresti randunica avea cuib in baie sus deasupra WC ului, geamul trebuia lasat deschis sa vina la cuib, mult m-am minunat cita rabdare si dragoste pentru aceste gingase pasarele.
Il admir pe acest nepot al dvs,ma bucur nespus cand si ceilalti tolereaza existenta unor vietati nevinovate! Ce frumos!
Cand eram mica faceam eu cuiburi din nuiele, si le puneam in pomii din curte doar-doar le va locui o pasare sa ma bucur de priveliste,dar nu am avut sansa asta( o singura data am avut un cuib de gugustuci pe un raft in spatele casei din Arizona,am fost in extaz,au avut 2 pui care au continuat sa ma viziteze si dupa ce-au parasit cuibul).
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote