View Single Post
  #6  
Vechi 13.06.2018, 03:23:24
Gaby2017 Gaby2017 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.10.2017
Mesaje: 13
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Ispravi de genul asta se intalnesc de obicei in Bucuresti. Cunosc o fata din zona, care are copil de vreo 10 ani in Bucuresti cu unul, si sta si ea asa tolerata pe acolo cu un copil necasatorita.


Nu zice nimic de casatorie ,dar vrea alt copil?...TAre!... Mandrie si bani. Bani sa stiti ca sunt printre cele mai ieftine lucruri in lumea asta. Mai scumpe sunt alea la care le zice: Respect reciproc, iubire, responsabilitate, smerenie(ptr cine nu stie, termenul asta e cam opusul "inchipuitului",mandrului, adica un om care nu e mai mare decat trebuie in ochii lui) dragalasenie.
Cam situatia e, ca frumosul pe dinafara, se pare ca e mandru, deci urat pe dinauntru. Nu lasati copilul cu oricine,! Crede-ti ca schimbati un om daca il mutati in alt loc? Copilul e mai important ca un tip arogant. Cineva care cere inca un copil cand el nu si-a luat nici o responsabilitate?... S-avem pardon,am zis arogant si asa e.
In general ispita frumusetii daca ii cadem in ea ,si nu cascam ochii mai bine,la el si la mama care da sfaturi rele de pe margine,se poate ajunge rau.

Stiu mame care nu si-ar lasa copilul mic, Doamne fereste aiurea fara un spijin langa el.Suunt foarte importanti parintii,si cei din anturaj in primii ani. Emotional sunt niste ani vitali. Deci recunoasterea si sustinerea materiala nu sunt mare branza,sunt ceva minimal . De bun simt chiar.

Asa este,sunt din Bucuresti. Nu parasesc copilul, il las cu mama doua saptamani asa, sa vad la ce concluzie ajungem fara el. El si-a dorit copilul din prima clipa, si eu mi l-am dorit dar nu imediat. Cand vine acasa,nu pot sa spun ca nu ma baga in seama, dar copilul e prima lui grija,apoi eu. Bine ca noptile nu mi le lipseste, si nici nu simt ca ma inseala, daca o face, o face prea bine. Nici eu nu inteleg cum vrea un alt copil si nu ii face un cadru protectiv celui pe care deja il are. dupa ce a aparut bebita,acum doi ani i-am spus mai direct sau indirect de casatorie. si a zis ca normal ca vom face si acest pas. Dar eu ma intreb cand? Si cum? 'Adica eu il pun pe el mai presus de copil,ca pe el mi l-am ales ca perechea mea,il iubesc, cam dintotdeauna as putea spune. Nu ma vad inselandu-l si nici sa fiu fara el. Si credeti-ma, incerc diverse trucuri feminine,nu ma las sa arat ca ultima gaina din cotet.Poate am refuzat de-a lungul timpului inainte sa fiu cu el baieti mai buni. Sunt invidioasa ca altele poate mai urate sau delasatoare ca mine sunt iubite mai cu foc de prietenii/sotii lor si nu au depus cine stie ce efort pentru asta.

Mai m-am gandit la o miscare. In tara noastra nivelul de trai nu e ca in Anglia sau tarile calde. Eu mai tin legatura cu fostii sefi si colegi de pe unde am lucrat. Acum bebita e mic, are doi ani. Dar intr-un an-doi as putea sa merg cu el in afara, iar cat timp sunt la munca sta cu mama sau gasesc pe cineva,ori in sistem de cresa particulara. dragutul meu iubit are un job bine platit in tara,si anturajul lui de baieti si mai castiga si extra pe langa job. eu nu muncesc acum decat de acasa,sa pot sa fiu cu bebe. O sa ii propun si varianta asta,sa emigram toti trei, desi nu stiu cat si daca ma ajuta cu ceva. macar acolo nu o sa mai stea la sedinta cu mama sa.

Last edited by Gaby2017; 13.06.2018 at 03:39:19.
Reply With Quote