View Single Post
  #174  
Vechi 13.09.2010, 20:54:52
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Eu parca am retinut ca Dumnezeu ne stie putintele si neputintele, necesitatile si nevoile...doar suntem creatia Lui...pacat ca uitam acest lucru esential si mai ales ca uitam de dreapta socoteala...

Divagand putin de la subiect care mi se pare o mare tampenie, am o intrebare:
Stiind ca duminica este ziua Domnului, zi de odihna in care trebuie sa aducem doar lauda Domnului si sa serbam aceasta zi doar pentru Dumnezeu, va intreb:...voi duminica nu mancati? si daca mancati nu spalati vasele? daca aveti copil mic nu-l spalati? dupa ce va treziti nu va faceti patul? in zi de vara cand transpirati abundent de caldura nu va faceti un dus?...etc

Daca faceti toate astea sa stiti ca e mare pacat...nu au legatura cu odihna si cu a face doar cele ale lui Dumnezeu.

Cam asa este si cu "iubirea" martea si joia...adica eu zic sa aveti dreapta socoteala in tot si sa tineti cont ca judecatile lui Dumnezeu sunt altele fata de mintea noastra ingusta.

Mai zicea nu stiu cine ca sa ne iubim doar in aceste zile...in rest ce sa facem? sa ne uram? :)))) am ras copios la asa remarca inteligenta. :))))
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote