View Single Post
  #63  
Vechi 24.01.2016, 15:08:29
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit Mesaj catre "Episcopia celor Neincercati"

Mesaj catre "Episcopia celor Neincercati"

Unde este Episcopul tau Copacele???...Unde sunt acele "Epistole Episcopale", lungi! Unde este Igor??? Nu ti-a dat binecuvanatarea Igor ,Vicarule.De ce va grabiti voi, sa vorbiti des si mult, pana nu sunteti incercati un pic. Voi faceti pacat sa stiti!!! De ce nu va pregatiti mai temeinic inainte sa vorbiti???

Citat:
În prealabil postat de Copacel Vezi mesajul
Din moment ce i-a intrat kinder-ului patima curviei, la revedere cu toatesofturile tale si softuletezele.
La unii le-a intrat patima, tocmai de asta ca nu stiu oamenii, cum sa puna programe, si ce programe, ca le puteau pune cand copii errau mici.Sau si mai simplu, cum spunea Vladimir Pustan ,calculatorul pus undeva in mijlocul casei sa fie tot timpul vizibil ecranul si ce face pe el.

Citat:
În prealabil postat de Copacel Vezi mesajul
Sunteti caraghiosi rau de tot.
In loc sa-l duceti la Hristos si sa-l invatati lupta cu patima umblati cu prostii si lanterne fara baterii in bezna si intunericul pacatului.
Softurile ala nu rezolva problema ci o amplifica.

Semnat: Copacel - Senior Software Engineer
Semnatura aia de la urma mai bine nu o puneai.Mai bine taceai ca filozof erai Tocmai o persoana din asta era buna pe un Forum Crestin care sa stie anumite detalii tehnice, detaliile astea sunt esentiale,carre sa se stie la programarre.Eu in locul tau as ajuta, nu as darama.Cu atitudinea asta defetista nu ai sa ajuti niciodata pe nimeni, daca nu ai sa te schimbi.
Eu altceva as astepta de la cineva care lucreaza in domeniul soft-ului.
Daca te pricepi, spune-mi un program de supraveghere , cu ceea ce se intampla pe calculator care:
1.sa nu aiba un shortcut sau executabil pe ecran.Concret sa il poti utiliza doar batand anumite taste pe ecran(o parola).
2.Sa nu fie vizibil in Task manager.
Hai ca eu stiu, sa te vedem pe tine.

Aratati-mi mie voi astia din "Episcopia celor Neincercati", ca stiti, rar, ce e drept. Sa ganditi inainte de a raspunde,sa assteptati si sa "Rumegati temeinic" o problema inainte de a da raspuns,sa stati 24 de orre inainte de a da un raspuns, ca sa fiti atenti la ce sunteti intrebati.Exemplu nu ai raspuns nimic aici:

Citat:
În prealabil postat de Johnnyw2013 Vezi mesajul
Era in uram cu cateva luni, cineva, Altfeldecatnoi, un preot cred, ne-a luat la incercare, tot asa erau destui sfetnici, unii mai badarani chiar.Ne-a luat omul la incercare, ca suntem buni la dat sfaturi, dar el si-a dat numele real, noi avem porecle.
Un singur om, fara sa cracneasca, si-a dat numele real si a exprimat in ce credea,Mosh-neagu.Restul nu.Motivul meu a fost asta ca vroiam sa vorbesc despre patimi,deasta nu mi-am dat numele.Eram pe un Forum unde toti erau sfinti, nimeni nu vorbea de patimi, toti erau buni de pusi pe pereti in Biserici,dar pe de alta parte erau artagosi asa ca tine.
Tu ce motiv ai avut atunci, ca sa taci, ca vad ca esti foarte "credincios si nepatimas".
Nu ai raspuns la mesajul asta.Nu imi place cand omul se ascunde dupa multe vorbe, si spune NIMIC.Urasc Palavrageala crestina .Urasc vorbaria multa, care ma departeaza de DA sau NU, cum spune in BIBLIE. Tu ce motiv ai avut atunci, cand am fost luati la cercetare de omul ala.Ce motiv ai avut ca sa nu iti dai numele???...

La final va spun ,celor din aceasta"Episcopie" si in special tie Copacel, unii va purtati ca trolli.Poate unii si sunteti.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Troll
O parte din definitie:
Un troll este un provocator fara cauza, cineva care lanseaza o discutie cu scopul de a recrea un conflict de idei. Uneori, conflictul devine amuzant pentru troll, dar aproape niciodata pentru participantii inocenti.

Troll-ul se foloseste de subiecte clasice, cunoscute pentru pasiunea pe care o pot genera si pentru imposibilitatea de a le argumenta definitiv. Adesea, troll-ul se foloseste de subiecte specifice comunitatii în care doreste sa stârneasca zâzania, cum ar fi regulile sau eticheta. Atunci când întâmpina rezistenta, de cele mai multe ori troll-ul nu se va adresa unei singure persoane ci audientei, într-o speranta de instigare a acesteia în ajutorul sau. De aceea el va rastalmaci de cele mai multe ori mesajele si le va modela cât mai tendentios prezentând aceasta "dezvaluire" publicului larg cu scopul de a defaima.

Troll-ul ataca orice forma de autoritate care îl împiedica sa creeze zâzanie folosind expresii cheie cum ar fi: cenzura, comunism, libertate de exprimare.

Termenul de troll provine din limba engleza, de la trolling, tehnica de pescuit ce implica întinderea unei momeli si plimbarea acesteia dintr-o barca în miscare.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote