Subiect: exista farmece?
View Single Post
  #7  
Vechi 25.10.2016, 17:04:21
oitza ratacita's Avatar
oitza ratacita oitza ratacita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.05.2015
Locație: RO
Religia: Ortodox
Mesaje: 271
Implicit

Citat:
În prealabil postat de redandrei90 Vezi mesajul
Buna ziua. Astazi cand am iesit afara sa imi rezolv niste treburi in oras am gasit pe parbrizul masinii o bratara cu margele albe si pietre rosii impreuna cu niste monede de 5 bani. Poate parea amuzant, dar pentru ca nu am stiut ce sa fac am luat bratara si monedele cu doua bete dintr-un gard viu si le-am aruncat, apoi am dat cu apa sfiintita pe parbriz. Incerc sa atasez si doua poze:

Oare ce sa insemne asta?
Nu te panica, man. Se poate sa se fi jucat ceva copii. Sau sa-si fi scuturat cineva fata de masa/ cearceaful si sa le fi scapat de la etaj. Eu mi-am aruncat chiar si telecomanda asa, nu mai spun de agrafe, sosete, carpe, monede, etc.

Vezi ca nu ai procedat corect pana la capat...dupa ce ai indepartat obiectele fara sa le atingi ar fi trebuit sa faci pipi pe ele. Asa citisesem ca recomanda parintele Ilarion Argatu.
__________________
"Fiecare persoana este responsabila de desfasurarea intregului univers fizic si spiritual. Cel mai mic gest al nostru pune lumea in vibratie si ii modifica starea. (...) Deci niciodata actiunea noastra nu se infaptuieste intr-un cerc absolut inchis."(Pr. D. Staniloae)
Reply With Quote