View Single Post
  #7  
Vechi 01.11.2005, 10:52:03
Abell's Avatar
Abell Abell is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.09.2005
Locație: Suceava
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 119
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Abell
Implicit

Citat:
În prealabil postat de blueinsinuate
si mai e putin si ea obtine divortul, pt. care i s-a dat chiar incuviintarea bisericii ? si asta in ciuda faptului ca acel preot si duhovnic nu il cunoaste decat pe el , despre ea nu stie mai nimic ?
Cred ca esti plin de pasiune pentru fata aceasta, dar este interesant cum un preot si-a dat incuviintarea pentru un divort...ana-maria spunea bine ca ceea ce a unit Dumnezeu nu poate fi despartit de om. Cred ca duhovnicul care ti-a recomandat sa nu te casatoresti cu ea a avut dreptate si de ce spun asta: Esti baiat tanar si nu diferenta de varsta e marea problema ci fericirea ta si Legatura ta cu Hristos. Cred ca acum doare mult, dar meriti mai mult decat o femeie divortata. Nu numai ca pacatuiesti tu insurandu-te cu ea dar o faci si poe ea sa pacatuiasca. Ai o viata inainte si merita sa o traiesti frumos. Oricat de speciala ar fi fata asta nu merita sa pacatuiesti impotriva lui Hristos. Increde-te in Dumnezeu si "toate aceste lucruri ti se vor da pe deasupra" dupa cum spune Biblia. Ceea ce e pregatit pentru tine e mai bun, cu mult mai bun decat poti sa-ti inchipui si vedea acum. Incredete in Hristos si cere calauzirea Lui.
Reply With Quote