View Single Post
  #29  
Vechi 27.02.2009, 15:28:03
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de costel Vezi mesajul
A ajuns sa ne preocupe tema pasaportului mai mult decat preocuparea de noi insine. E destul de indemanatic diavolul in lucrarea sa. Iata cum face ca omul sa nu mai aiba in vedere pacatul sau si eliberarea de el.

Imi fac pasaport, L-am pierdut pe Hristos. Am pasaport sunt scos din Imparatia Cerurilor. Aberatii mai mari ca acestea, rar mi-a fost dat sa vad si sa aud. Poate in curand vom asista la invataturi in duh protestant. Asa cum acestia sustin ca e de ajuns sa crezi ca sa te mantuiesti, poate se vor gasi cativa oameni care nu mai dorm de ceva vreme din cauza pasaportului biometric, sa spuna ca e de ajuns sa nu ai acest pasaport si te poti mantui.
Nu am nici pașaport,nici permis de conducere nici bani să fac călătorii în țări străine iar buletinul mi l-am schimbat de puțin timp.Scopul vieții mele este mântuirea.Asta nu înseamnă că pe mine nu mă interesează tot ce este legat de biserică.
Și așa ca un fapt divers,prin bisericile noastre niște "creștine" foarte îmbrobodite și "smerite" plimbă niște tabel în mare taină și dau să semneze doar celor care cred ele că sunt demne de aceasta! Să-mi fie iertată această postare.
Reply With Quote