View Single Post
  #6  
Vechi 05.10.2010, 22:13:45
crestinOrtodoxa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Dumnezeu să o odihnească. N-a avut ea vină pentru nimic și chiar nici Băsescu n-are vreo vină, doar e o marionetă. Vinovații sunt cei ce-l manevrează.
Ai mare dreptate...

In momentul asta nu suntem in pozitia sa putem socoti moralitatea presedintelui dupa faptele sale... pt ca... chiar daca in varf ar fi asezat un om de isprava, n-ar ajuta la nimic, pt ca restul piramizii este corupta. Baza piramizii fiind chiar poporul...

Am vazut odata intr-un film, un om pasionat de arhitectura spunea, uitandu-se la niste poze cu cladiri magnifice: "orice piatra vrea sa fie parte dintr-o astfel de cladire"...

"cladirea" romaniei e ca o piramida din carti de joc in mare parte si doar cateva caramizi ratacite printre acele carti de joc. E o minune ca mai sta totusi in picioare...


........................ Am vazut-o odata la televizor si eu pe mama presedintelui, parea o batranica modesta si simpatica... era de ziua lui Traian B., si-si amintea batrana cum era el in copilarie... tin minte ca fiind intrebata ce i-a luat de ziua lui, a raspuns "pai mama, ce pot io sa-i iau si el n-are?" :)) Foarte simpatica. Si-am vazut ca Traian B. seamana mult de tot cu ea, are figura ei.

Dumnezeu s-o odihneasca in pace.
Reply With Quote