View Single Post
  #380  
Vechi 16.01.2013, 13:43:48
vsovivivi vsovivivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 27.08.2012
Locație: Insectharul creștin ortodox israelit
Religia: Ortodox
Mesaje: 549
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mekahekaleka Vezi mesajul
Sincer . acum chiar am ras :)) cand am citit ce ai scris , ori esti troll ori ... ai bagat prea mult "pot" de ti-a zburat peruca de pe cap ! (Am vorbit si eu ca tine asa ca sa ne aflam pe aceeasi unda) auzi :)) explozia infernala de la nu stiu ce ora . te durea pe tine capu la ora aia si ai crezut ca e sfarsitu lumii . si la ce reluare voi vedea EXPLOZIA INERNALA :)) ?
Masi degrabă îs Ș-Trull...
Citește încă odată că am modificat între timp și sper că o să afli din text... însă pentru ca să și vezi îți trebuie credință... ca să vezi reluarea, când s-a marcat golul... de către golum... direct în matrix.
Citat:
Lasă dragă... nu te intimida, căci dacă Papadopolina nu ți-a dat zăhărel cubic după ce făceai frumos, acuma nu trebuie să vi la mine cu pretenție că cică te-am păcălit cu zahăr tos sau din ăla pudră.

Nu eu te-am păcălit... ci mai degrabă tu vroiai un alt tip de explozie.

Însă explozia și ciuperca de fum care a distrus toată puterea mondială și pe toți oamenii și toată făptura a fost... și cum ziceam de sus a fost chiar pe 12.12.2012 la 22 și 55 minute fix, după calendarul mayaș adică ăla pe vechi, iar pe 21.01.2012 chiar n-a fost nimic chiar dacă era 21 în loc de 12, în timp ce pe 7 ianuarie 2013 a venit Domnul la fix în ambele calendare ca să aducă veșnicia!

Că voi n-ați prins explozia și sfârșitul și n-ați văzut și n-ați auzit nimic asta nu înseamnă că ea n-a fost, poate voi credeați că chiar nu știe nimeni decât Tatăl vremile, nici măcar Fiul așa cum minte popa fariseul care știe că el nu poate ști el vremurile chiar dacă fața cerului roș o știe și el citi și vă minte că cică el a priceput corect scriptura... că nu se știe când vine și că nici nu se poate ști și gata.

Lasă că o să vedeți și voi cândva reluarea... când o să vă pună Duhul din nou semnele sfârșitului, când se frăgezește frunza smochinului... dar pentru asta trebuie să vă rugați.

Păi dacă le-a arătat lor semnele sfârșitului, cum atunci nu știa Fiul când era să fie sfârșitul? Și cum adică să nu știe tocmai Cel ce trebuia ca să vină prin furtună... ca un fur trimis din nou de Tatăl tocmai atunci când nimeni nu se aștepta, în ceasul acela blestemat, în clipa fatidică?

Deci nu te întrista că n-ai văzut și n-ai auzit explozia infernală. Vei vedea ceea ce cauți sigur la reluare... dacă o să crezi, căci n-ai cum vedea altfel decît dacă ți se deschid și ție și ochii credinței... că doar cu ăștia trupești oricât te uiți o să vezi mereu doar cât de grasă și de frumoasă e gLumea și cum înflorește ea mereu ca o buruiană foarte binefăcătoare pomenind superstiții atrăgătoare și ispititoare pe toate canalele media... alea pline de neghină competentă învelită în balegă de om... vorba Domnului prin Iezechiel proorocul... despre buruiana aia grasă și 'frumoasă' care se autopomenește îndreptățindu-se beată de sine: 'nu sunt văduvă și nu voi ști ce este tânguirea fiindcă n-am bărbat și stau călare pe-un singur mare drac îmbrăcată în ruj și stacojie'.

Last edited by vsovivivi; 16.01.2013 at 13:47:16.