Subiect: Sunt vinovata...
View Single Post
  #9  
Vechi 06.10.2009, 21:38:08
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

Surorilor, nu vreti sa vorbim toate ? Uitati, eu m-am gindit ca acesta este un temperament coleric si ca atare s-a manifestat conform. Ei, da ,de mult temperamentele nu mai sunt curate,pure ,ci sunt amestecate asa ca poate nu este chiar colerica ci a avut doar o scapare . Si daca gindurile o mustra si gusta parerea de rau eu zic ca este pozitiv.Isi cere iertare ,isi arata cainta fata de cel nedreptatit ,nu mai face ,se va marturisi si...totul intra in normal . Hai ,nu mai fi necajita atita,zimbeste .Cind te gindesti ca multi preoti de har (ca nici o sora nu am auzit pina acum sa pomeneasca ca ar fi vazut sau auzit de unul fara har)au turnat la securitate fapte din taina spovedaniei si D.zeu nu i-a omorit sau nu le-a sters neamul intro generatie parca aceasta greseala nici nu se vede !

Pina acum am glumit :)))si am incercat sa adopt o atitudine ,,moderna " ca de ,,inchistare" si ,,retrograde" parca este destul.

Sora ,te-ai mustrat suficient ... cere-i iertare (si nu scuze,sunt diferite !)tinarului si cind te-oi marturisi sa nu uiti ...si sa nu mai faci .In rest sa fi binecuvintata si sa rabzi ispita care vine din prea multa mustrare de sine !
Reply With Quote