View Single Post
  #103  
Vechi 14.09.2010, 20:00:12
tricesimusquintus tricesimusquintus is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.05.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.822
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu-s Vezi mesajul
Bla, bla, bla. Văd că încercați să abateți discuția spre discuții copilărești. (Doctor Faustus este coleg de forum și cu dvs.).
Userul doctor faustus este într-adevăr "coleg de forum", dvs. ați scris citez "Faust", ceea ce duce cu gândul evident la altcineva. Apropos, dacă n-ați remarcat până acum, vă spun că de o vreme încoace postările dlui doctor faust alias kesarion_breb mă lasă indiferent.

Citat:
În prealabil postat de ovidiu-s Vezi mesajul
dar ca adventist cum zici d-ta, pe care nu il interesează scrierile Ellenei White
Reply-ul de mai sus este chiar la spusele mele citez:"Nu v-am spus că n-ar conta părerile Ellenei White, cine v-a sugerat asta?" Nu le-ați văzut?

Citat:
În prealabil postat de ovidiu-s Vezi mesajul
ce spuneți? Să primesc și să studiez cu atenție fițuica intitulată "Adevărata zi de odihnă" și culegerea de cugetări "Tragedia veacurilor", distribuite gratuit de "frații" adventiști sau nu?
Tocmai am răspuns și la această întrebare, unde sunteți cu gândul?

Citat:
În prealabil postat de ovidiu-s Vezi mesajul
Asta in speranța că vreau să am și eu "o relație personală cu Domnul Isus" cum spuneți voi?
Faptul că participați la împărtășanie în Biserica Ortodoxă denotă că aveți deja o "relație personală cu Domnul Iisus" (ba chiar mai mult de atât, nu mă faceți să repet un "Doamne iartă-mă!" de fiecare dată). Sau e o participare formală la un ritual, fără implicarea credinței?
Reply With Quote