View Single Post
  #5  
Vechi 29.07.2011, 01:37:30
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Eu nu prea inteleg Maria..Mama ta are schizofrenie paranoica si totusi e tanara si sanatoasa?

Sa inteleg ca ea poate munci dar nu vrea? Este in evidenta vreunui medic psihiatru? Daca da, el ce recomanda?Cum se manifesta boala? Cat de des isi pierde discernamantul?

Alta solutie nu exista, decat internarea la azil? Pune in pericol viata ei si a persoanelor din jurul ei?
este tanara pentru ca la 54 de ani mie nu mi se pare ca poate fi considerata batrana neavand nici macar varsta legala de pensionare. am spus sanatoasa in sensul ca nu are alte boli de natura fizica, are pietre la rinichi dar nu boli cronice sau grave. Doamne fereste!

este in evidenta unui medic psihiatru insa nu isi ia medicamentele pe care i le prescrie si in ultima vreme nici nu se mai duce la medic, noi familia neputand-o obliga sa mearga. medicul nu prescrie decat tratament, in alte probleme statul nu se implica

da, ar putea munci fizic si a putut si pana acum dar nu a vrut. cand am incercat sa-i gasim ceva dupa putinta si priceperi a facut totul ca sa ne demonstreze ca nu e in stare desi ar fi fost

a pus de mai multe ori in pericol viata celor din jur insa asta nu o putem demonstra decat daca am chema politia in acel moment si am ales sa nu facem asta, si viata ei si-a pus-o in pericol avand la activ cel putin o tentativa de sinucidere de care stim noi, oricum si faptul ca nu se mai ingrijeste singura de sanatatea ei tot la fel se cheama, nealimentandu-se satisfacator si eu stiu ce altceva mai face caci nu pot sta cu dansa ca sa stiu. refuza sa locuiasca sau sa fie supravegheata de cineva.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com

Last edited by maria32; 29.07.2011 at 01:40:37.
Reply With Quote