Subiect: Afirmatii
View Single Post
  #59  
Vechi 25.06.2013, 00:35:03
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Asta o spune cineva cu diploma in fizica sau macar i-a inteles teoriile?
Asta o spun fizicieni cercetători, doctoranzi și doctori în domeniu, cărora li s-au închis ușile în urma curajului de a aduce argumente împotriva lui Einstein. După ce îți dedici viața carierei în fizică și vezi ce li se întîmplă altora mai curajoși, te înveți să-ți ții gura ca să nu pățești la fel.

În limbajul nostru, teoriile lui nu sînt valabile la scară subatomică, doar aproximează Universul la scară foarte mare. Dar și aici sînt în conflict cu existența demonstrată a eterului, plus că limitarea vitezei luminii are și ea probleme de logică și disciplină (se pot da detalii), apoi mai este acea ”constantă” folosită în ecuații care se tot modifică în sus și-n jos ca să le iasă pasența discipolilor continuatori ai muncii lui șamd.

Citat:
Nu cred ca s-a ingrijit cineva in directia asta, este pur si simplu..Einstein.
Da, ăla cu părul vîlvoi și cu limba scoasă care scrie pe tablă niște lucruri care nu pot fi cititie de 99% dintre oameni.

Citat:
Faptul ca n-a fost crestin, nu-l invalideaza ca om de stiinta, asa cum statutul de om de stiinta (deosebit) nu-i confera si o autoritate in materie de crestinism.
Corect.

Citat:
Din pacate multi oameni sunt pacaliti de stindardul autoritatii, si cel care a adus citatul pentru ca il crede o autoritate intr-un domeniu in care nu este pentru ca este intr-una in care este si tu pentru ca incerci sa-i darami competenta acolo unde o are pentru ca te deranjeaza afirmatiile pe care le-a facut unde nu o a are.
Adică smintește, mai pe scurt. Și rău face.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote