View Single Post
  #328  
Vechi 26.06.2013, 11:09:40
Bogdan_Ioanid's Avatar
Bogdan_Ioanid Bogdan_Ioanid is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 25.06.2013
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 6
Post Carti de suflet

Va recomand Manca-v-ar raiul Vol. 1,2,3 in memoria Parintelui Cleopa Ilie ( Povestea cartilor acestora e una foarte frumoasa cel putin la mine, am citit volumul 2 ce il lasase o cunostinta la mine pe masa de cateva saptamani, nu am mutat cartea de acolo si am inceput s-o rasfoiesc, am citit-o toata si asa a inceput drumul meu prin ortodoxie, aceaste carti realmente mi-au schimbat optica )

Va recomand Sfaturi Duhovnicesti de Parintele Arsenie Papacioc ( Sunt prezentate multe intrebari si sfaturi pe care orice credincios ar trebui sa le cunoasca sau cel putin orice credincios si le-a pus la un moment dat, o experienta inedita )

Va recomand Razboiul crestinilor cu diavolii de Parintele Daniel de la Rarau ( Aici puteti vedea cat de subtili sunt "cei rai" in devorarea mintii umane, e incredibil ... )

Si inca o mica recomandare ar fi Viata Parintelui Ilarion Argatu despre desfranare si Avort, se adreseaza celor de sex feminin in primul rand, dar nici barbatilor nu le-ar strica sa citeasca dupa parerea mea, nu ma simt eu mai rau ca am citit din carte !
__________________
- "O babă murdară pe picioare, care stă în fața icoanei Maicii Domnului în biserică, față de un laureat al premiului Nobel ateu - baba e om, iar laureatul premiului Nobel e dihor. Iar ca ateu, ăsta moare așa, dihor." ( Petre Țuțea )
- "Fara Dumnezeu, omul ramane un biet animal rational si muritor, care vine de nicaieri si merge spre nicaieri." ( Petre Țuțea )
- "Daca Dumnezeu nu exista, nu pierzi nimic crezand in El, dar daca El exista si nu crezi, atunci ai pierdut totul." ( Blaiese Pascal )
Reply With Quote