View Single Post
  #89  
Vechi 17.04.2014, 11:42:38
Annyta
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism Vezi mesajul
-fara suparare dar in loc sa marturisiti si voi adevarul,in loc sa fiti deranjati de masonerie,de satanismul din Romania,de neo-comunism,de toate mizeriile de legi care apar in ultima vreme,de faptul ca se trezesc unii sa fie imopotriva p Iustin,a lui Valeriu Gafencu,a lui Mircea Vulcanescu...ca se accepta avortul,ca sin in universitati e o cultura a mortii...in loc sa apreciati cuvintele Sfantului Velimirovici voi taceti din gura,...sunt preocupati de aspecte materiale..sau ca am boldit eu textul
Oare de ce crezi că nu mărturisim Adevărul sau că nu ne-ar deranja cele enumerate de tine?
Fiecare avem însă un stil propriu... De exemplu, mie îmi place cum scrie/ gândește părintele Steinhardt, din care mai postez din când în când. Mă repet cu următorul link în care poți găsi o mulțime de feluri de mărturisire/ trăire a credinței, de urmare a lui Hristos - din perspectiva părintelui, desigur:

http://nicolaesteinhardt.wordpress.c...oameni-iubiti/

Selectez următoarele:

"Marile acte de eroism și mucenicie sunt pentru cei mai mulți, cu totul improbabile. Dar gentilețea, răbdarea, politețea, bunăvoirea, stăpînirea de sine stau la îndemâna oricui și oricând. De nefolos ne este a ne visa făptuitori de vitejii și jertfe fără pereche; util și izbăvitor ne este a da atenție mărunțișurilor și a ne purta constant în mod nobil, liniștit și răbduriu (cum îi plăcea lui Iorga a spune)."

În afară de a protesta aici, pe forum, ai găsit și forme mai ... eficiente de a ... remedia situațiile astea rele, contrare creștinismului?

Last edited by Annyta; 17.04.2014 at 11:45:23.
Reply With Quote