View Single Post
  #100  
Vechi 14.10.2016, 09:41:01
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioan67 Vezi mesajul
??? Formidabil!
Haine, doamna, ce sa vreti pe piele?
Haine de mamica, mai intai! Care sa bucure pe prunc, sa il ocroteasca, sa il invete cum sa fie si el cand va fi mare ca mamica....
Haine binecuvantate, iar cand e vara ce sa vreti de nu mangaierile vantului, ale apei si ale soarelui?
Au doara astea nu sunt indeajuns de bune pentru un suflet de om?

Haine de mamaica...cum sunt alea? Nu-s haine ca orice haine? Sau aveti impresia ca daca m evenit mamica, tot trecutul meu, stilul meu personal, hainele si tot ce am fost inainte trebuie sterse, pt acum sun mma, nu mai xist altfel?
Pe langa suflet, suntem si trup. Si pt ca nu sunt calugarita i probbil nu voi fii vreodata, nu o sam imbrac in haine e bunica sau sa renunt la costumul e baie vara, la mare, doar pt, ah, sunt mamica si atat. Faptul ca sunt mama e doar o completare a ceea ce am fost si inainte. Cu siguranta nu o sa ma schimb doar pt ca am evenit mama. Nu trebuie sa arat nimanui cat de mma sunt sau nu prin aptul ca ma schmb total doar pt asta. NU. Sunt exact aceeasi femeie e dinainte sa fiu mma, cu acelasi stil, acleasi pasiuni, aceeasi personalitate si temperamen, doar ca mai implinita si cu responsabilitati mai multe. Am descoperit multe lucruri si sentimnte noi odata cu venirea fetitei pe lume, insa astea nu imi sterg persoana de dinainte, doar o completeaza.
Asa ca faptul a am evenit mama nu imi sterg din cap ideea ca vreu un tatuaj (de ani buni chiar), ca ma imbrac in vesnicii blugi, ca nu supoet fustele, rochiile sau pantalonii scurti, ca sunt colerica, ca ma enervez repede, ca urasc nedreptatea etc.
__________________
Zambeste, maine poate fi mai rau.
Iarta, maine poate ai tu nevoie de iertare.
Iubeste si nu astepta nimic in schimb.
Daruieste si vei primi la randul tau.
Traieste ca si cum ar fi ultima ta zi de viata.
Reply With Quote