View Single Post
  #109  
Vechi 24.10.2016, 22:21:29
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovi Vezi mesajul
Cu vînturi merg printre frunzele tale cînd atacăm armatele care l-au prins pe dreptul Lot tîrîndu-l în robie.
Iti bagi fasole in vena =))

Citat:
Poporul lui Dumnezeu este neam de preoți deci sunt preot! Sunt mirean ortodox căsătorit cu viață călugărită. E simplu.
Esti un mare inselat care nu-si ia medicamentele

PS: ia uite cum se bese mintea ta :
http://nip-noulierusalimdelapucioasa...cu-verset.html

PS2:Ioane ce-i recomanzi prietenului tau :
Terapie cognitiv-comportamentala/injectii/pastile ?
Ioane hai sa-ti daun "preview" pt linkul de mai sus:


15. Oamenii orăcăie ca vitele, iar vitele orăcăie ca broaștele
NIP:“
Veți fi judecați și condamnați de copiii voștri că nu îi lăsați să se ducă la păcat. Vor orăcăi ca vitele, dar să știți, să nu le deschideți ușa” (21 iulie 1973)
Vsovi: ai incercat sa-l incui pe un flacau sa nu mearga la bar? la discoteca? la film? la meci? sa vezi cum oracaie... ca el vrea sa pacatuiasca pentru ca nu shtie ce face. 














.

17. Sfântul Apostol Luca s-a făcut fotograf

NIP:“Și uite: Luca, apostolul Meu, stă și fotografiază tot mersul Meu și tot ce Eu lucrez. Și ce vei face? (4 august 1973)“Israele tată, copilașul Meu, s-a fotografiat timpul când ai vorbit și când ai petrecut cu Dumnezeu. S-a fotografiat masa și mâncarea. S-au fotografiat. Uite fotograful, mai e un pic. Iată fotografiile, le vei vedea de la tot începutul până va fi sfârșitul. Crezi? Totul, și viul, și mutul s-a fotografiat. Și vrednicul și puturosul și somnorosul
” (8 noiembrie 1973)“
Această lucrare este fotografiată de sfântul apostol Luca” (6 decembrie 1974)“
Să știți că am fotograf pe Sfântul Apostol și Evanghelist Luca, care merge și fotografiază și la judecată vă am în toate pozițiile
” (22 decembrie 1975)

Vsovi: dar cand acuma totul se filmeaza cum e? ne spune defapt ca toate sunt cunoscute shi nimic ascuns nu este inaintea Domnului, caci toate vor fi aduse la Lumina.

18. Și Verginica, până și Hristos, s-au făcut fotografi

Ciudat este că, zece ani mai târziu, apostolul Luca nu mai este deloc pomenit. În schimb, acum se pretinde că fotografia ar fi fost făcută doar de amândoi protagoniștii, adică de Verginica și de Hristos:

NIP:“ Verginico, ce faci, vrei să mergi cu Mine sau vrei să mai stai? Să fii cuminte că mai e un pic și vei scăpa. Nu te întrista căci în curând te vei bucura. Îți aduci aminte de fotografia pe care am lucrat-o amândoi?” (11 februarie 1974 – pag.658 )
Vsovi: (poi in poza respectiva este sf Verginica shi Hristos-Duhul, deci cum puteau ei sa faca fotografia? deci nu este deloc ciudat caci altcineva era la Aparat)

19. Și Maica Domnului s-a făcut fotograf

NIP:“Măicuța Domnului a fotografiat crucea și era un ori (X) ” (21 aprilie 1974)
Vsovi: aici nu shtiu shi nu intuiesc despre ce este vorba? o fi vorba de crucea sf Andrei. iar ori insemnand inmultzire dar shi sau ca indoiala (alternativa) .

24. Zilele săptămânii sunt însuflețite și au sex (dar nu vor să se reproducă, au rămas mereu aceleași șapte)
NIP:“Țineți minte că nu e zi fără viață. Lunea e bărbat, miercurea e bărbat, și vinerea e femeie. Le veți vedea la cer. Daniele, nimeni nu poate cerceta și judeca lucrul acesta” (20 noiembrie/3 decembrie 1973)



PS3: secta asta e periculoasa rau de tot:
http://nip-noulierusalimdelapucioasa...-pucioasa.html

Last edited by Copacel; 24.10.2016 at 23:08:07.
Reply With Quote