View Single Post
  #17  
Vechi 11.02.2007, 20:17:09
Va_iubesc Va_iubesc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.09.2006
Mesaje: 533
Implicit

Dannsan: Afirmi despre Preoti ca sunt "Fariseii lumii moderne. Copii teribili ai satanei. Vestitorii tinutului intunecat". Atentie ca nu stim lacrimile de pocainta ale acestor farisei, nu cunoastem cum acesti copii lupta cu satana cu ajutorul Domnului, nu stim cum Dumnezeu pune lumina in locul intunericului din inimile lor. Si astfel, tu ii judeci si ramai cu judecata, iar ei pot sa fie in Imparatia Domnului pentru cateva lacrimi de pocainta. Sa privim spre noi sa nu fim farisei si copii ai satanei si sa nadajduim ca Bunul Dumnezeu nu are judecata pe care o ai tu...ca altfel am ajunge multi, daca nu aproape toti in iad.

Danyel: Intr-adevar, traim o perioada in care trebuie sa-L marturisim pe Hristos. Dar poti sa faci asta numai daca Il cunosti, daca te intalnesti cu El, daca iti e Prieten. Altfel, ce poti sa spui despre un Strain, daca tu esti instrainat de El? Si eu cred ca in momentul in care ajungi sa-L cunosti, Il iubesti si doresti sa vorbesti despre El, fiindca El este tot ce ai mai frumos, mai important, mai bun, mai minunat, deci ajungi astfel marturisitor.

Elena
Reply With Quote