View Single Post
  #5  
Vechi 13.02.2013, 21:29:37
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihaela Cristina Vezi mesajul
Ce parere aveti (fara a trebui sa fiti "un profet" pentru aceasta :-)) despre sansa ca noul Papa sa aiba curajul sa indeplineasca in sfarsit consacrarea Rusiei asa cum a fost in mod foarte special ceruta in anul 1917 de catre Sfanta Fecioara Maria la Fatima?
Rusia e consacrata, conform spuselor Luciei, chiar nu e nevoie ca Papa sa-si infiga gherutele :)

“Am avut ocazia sa vorbesc interior cu Domnul Nostru si recent L-am intrebat de ce nu ar converti Rusia fara ca Sanctitatea Sa sa faca aceasta consacrare. Pentru ca vreau ca toata Biserica mea sa recunoasca in aceasta consacrare un triumf al Inimii Imaculate a Mariei, pentru ca apoi sa extinda cultul ei si sa adauge devotiunii pentru Inima mea Divina devotiunea pentru aceasta inima imaculata. Dar, Dumnezeul meu, Sfantul Parinte nu ma va crede daca Tu insuti nu-l vei indemna la aceasta printr-o inspiratie speciala. Sfantul Parinte? Roaga-te mult pentru Sfantul Parinte. O va face, dar va fi prea tarziu. Si totusi, Inima Imaculata a Mariei va salva Rusia. Aceasta II este consacrata“ (Cf. Memorii și Scrisori ale Sorei Lucia, p. 412 și 414). http://www.intratext.com/IXT/RUM0018/_P13.HTM

Last edited by ioanna; 13.02.2013 at 21:34:00.
Reply With Quote