View Single Post
  #1454  
Vechi 19.03.2013, 20:22:58
beniamin777 beniamin777 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.03.2013
Mesaje: 85
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Noiembrie Vezi mesajul
Oamenii care parasesc bisericile istorice cum le numiti sunt cei slabi, pierduti, rataciti in mreaja ademenitoarelor promisiuni ale unor sectari doritori sa isi faca prozeliti. Cunosc multe exemple de indivizi plecati din ortodoxie, la adventisti de ex. pt li s-a promis ajutor material. Au angajat-o pe ea vanzatoare si pe el om de servici la biserica. El a si refuzat sa lucreze altceva ca cica nu vrea sa strice sabatul...Habar n-au de biblie, in schimb citesc cartile cucoanei Elle G. White.Apoi multi trec la iehovisti, deoarece efectiv nu cunosc scrierile scripturistice si se lasa aburiti de "misionarii" care sunt extrem de insistenti.In general pleaca din biserici cei slabi cu duhul, cei care simt ca pot avea un profit, cei care nu stiu pretui adevarul si calea ce duce spre mantuire. Ce am remarcat eu este ca in bisericile astea de tip adventist, baptist, penticostal, se face o parada a modei la greu, se face diferenta crasa intre "ai lor" si restul...In plus se vorbeste foarte urat despre ortodocsi, catolici, etc.Ca o concluzie a mea, toti care renunta la dreapta credinta , la adevarul biblic nemistificat sunt oamenii slabi, prea lenesi ca sa cerceteze scriptura si prea surzi/orbi , ca sa asculte, respectiv sa vada cat de mult gresesc si cat au de pierdut! Doamne ajuta!
Simata doamna, cu tot respectul va spun: sunteti o mare mincinoasa. Vreti sa argumentez comentand cele scrise de dvs.? Ar fi prea multe de spus si nu am placerea sa o fac. Dar, daca insistati, voi da curs cererii dvs.

P.S. Ceea ce faceti dvs. este ceva obisnuit pe acest forum. Va incadrati in trend. Se poarta. Biserica adventista de ziua a saptea poate fi atacata doar cu minciuni sau banari de useri.

Last edited by beniamin777; 19.03.2013 at 20:26:49.