View Single Post
  #17  
Vechi 02.06.2019, 20:41:13
Sonyia Sonyia is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.05.2019
Mesaje: 5
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
Deci mi-ai luminat întunericul...În primul rand sa lăsăm ipocrizia la o parte atât noi bărbații si consumatorii de "erotică virtuală",cat si tu ca femeie care si-a asumat acest act.In primul rând ar trebui sa scoatem din zona taboo acest job,si atât cel care oferă cat si cel pare primește sa inteleaga aspectul de ludic si fantezie al actului.Alt aspect ar fi cel al vinovăției atat avut in primul rand de tine ca practicant si probabil uneori si de consumator.Tu nu ai nevoie de iertare...Ai nevoie de înțelegere..Nu trebuie sa te schimbi nici pentru societate,nici pentru oameni si nici măcar pentru Dumnezeu.Tu esti tu si atât.Trebuie să te accepți întâi tu pe tine,sa te placi asa cum esti,sa nu ai regrete si sa iti asumi demnă totul.Sa stii ca vei fi fericită doar lângă oamenii care te iau asa cum esti,Nu langa cei care încearcă să te schimbe...Iar dacă tu singură ai simțit nevoia unei schimbari fă-o doar pentru tine...Si nu pentru altcineva...Oricum m-a uns pe suflet actul tau de sinceritate si deschidere...Si eu am trăit multă vreme cu regretul si vinovăție in mine,Am fost si sunt in continuare judecat pentru erorile mele...Dar nu merită nimeni sa nu judece pentru ca viața ne aparține...
Multumesc foarte mult pentru parerea sincera.Numai bine!
Reply With Quote