View Single Post
  #7  
Vechi 30.10.2010, 19:04:31
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Citat:
În prealabil postat de doctor_faustus Vezi mesajul
După cum veți vedea în emisiunea domniei sale din 15 octombrie anul curent, din nou OT nu se poate abține de la a ataca pe "sutaniști" despre care spune clar că "Lucifer lucrează prin ei". Părerea domniei sale este că Sfânta Biserică trebuie să scape de oamenii lui Lucifer, adică "sutaniștii" și "burtaniștii", și să aducă în locul lor "oameni de lumină" (probabil unii nu știu că farmazonii se autointitulează "fii ai luminii" (ai cărei lumini însă nu se știe !!) !!!

Codul lui Oreste - 15 Octombrie 2010 - video 6
Tema emisiunii : NOUA CONSTIINTA PLANETARA
Invitatul emisiunii : DR. OVIDIU BOJOR
http://www.youtube.com/watch?v=8uxCfKVGqfk
Unde vezi mai frate asa ceva?
Eu vad ca zice de cruciade ca nu au avut legatura cu Dumnezeu Iisus Hristos si asta cine nu o stie?
Apoi lauda constitutia de la 1923.
Si ce zice acolo (in acea constitutie)?
Ca era pus in acea lege un articol care zicea:
"Solul si subsolul acestei tari apartine poporului roman si nu il vom instraina niciodata".

Mie mi se pare ca unii stilisti,catolicii,neo-cruciati (francoisti si alti ca acestia) au ceva in comun anume legatura cu ordinele cavaleresti.
Si vad acolo ca Oreste zice ca e prieteni cu preoti si nu suporta "popii" ca Biserica Ortodoxa (probabil se refera la cea romana) e Sfanta prin stalpii ei precum parintele Arsenie Boca,parintele Cleopa,Arsenie Papacioc,Justin Parvu si alti cativa.
O fi avand si Oreste niste chestii care nu corespund cu dogmele crestin ortodoxe dar ce zice bine (precum e cea cu constitutia din 1923 sau cum zice de acei parinti ca au fost "stalpi" ai BOR) zice bine.
Apoi ca lauda pe preotul roman greco-catolic de la Rosia Montana care nu vrea sa plece de acolo si a zis ca moare odata cu biserica in care slujeste ce e rau?
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.

Last edited by mihailt; 30.10.2010 at 19:14:38.
Reply With Quote