View Single Post
  #6  
Vechi 04.12.2010, 14:32:06
Templier Knight's Avatar
Templier Knight Templier Knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.11.2010
Locație: Unknown
Religia: Ortodox
Mesaje: 262
Implicit Multa munca

Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
Da, la culori trebuie să mai lucrezi puțin, în rest sunt bune, cu încă puțin exercițiu o să iasă foarte bine. Aș vrea să pot să fac măcar ce ai făcut tu. Ce trebuie să fac ca să învăț și eu?
Pai eu nu consider ca stiu sa pictez,faceam ''icoane'' pe hartie la inceput,de prin generala si mi se pareau foarte'' frumoase'' nici nu stiam sa aplic proplasma faceam cum mi se parea mie ,cu timpul am trecut pe blat de lemn,tempera emulsie de ou, ,si am tot repetat ,am cautat sfaturi pe net si am noroc d profu meu de desen care imi mai arata cate ceva. . Apropo eu nu folosesc foita de aur ,nu stiu de unde sa iau ,si am auzit ca i scumpa in schimb folosesc un lac auriu si la vernisat folosec lac de mobila in loc de ulei de in ,stiu ca astea nus prea naturale si ca in timp icoanele se vor degrada .De multe ori mi s a spus ca as avea talent ,si initial am vrut sa dau la Seminarul Teologic ''Veniamin Costachi ''din Neamt la sectiunea pictura bisericesca dar am realizat ca nu as avea un viitor ,pictori de biserici sunt destui,acum sunt la liceul economic ';Vasile Conta'' tg neamt.Acum fac un hobby si incerc sa l dezvolt.Daca vrei sa te apuci de pictat icoane trebuie sa exersezi mult ,talent nu ti trebuie exagerat .Bafta
__________________
"Daca Hristos n-a inviat, zadarnica este atunci propovaduirea noastra, zadarnica si credinta voastra" (I Corint. XV, 14)

Last edited by Templier Knight; 04.12.2010 at 14:41:18.
Reply With Quote