View Single Post
  #6  
Vechi 30.01.2011, 14:49:40
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bitaionela Vezi mesajul
Am trait vreo 4-5 ani in Canada. Toata familia mergeam duminica de duminica la biserica, mama dadea acatiste pentru morti si vii. Numai ca preotul de acolo cam prinsese ciuda pe tata, pentru nu era el chiar un "credincios adevarat", nu stau sa povestesc tot, sunt multe de zis. problema e ca preotul intr-o duminica ne-a citit pe TOTI, TOATA familia la morti. Ei, de atunci trebuirle au mers exact pe dos, mama s-a imbolnavit grav, a fost la un pas de moarte, toate mergeau rau, foarte rau. A sunat acasa, bunica mea a fost pe la multe manastiri si uite asa a ajutat-o DUmnezeu sa revina in tara, cu tot cu mine. Au fost grei primii 2 ani, pana s-a insanatosit, in Romania ii merge bine. Tata care a ramas acolo, a murit anul acesta, fratele meu mai mare s-a imbolnavit si el de aceeasi boala ca a mamei, nu a mai termiant liceul. Unchiul meu care era trecut in acatist si-a pierdut serviciul, a avut probleme cu coloana. Deci toate s-au tinut lant.
Mama s-a intors in Canada acum vreo 5 ani, dar din nou i-a mers extrem de rau, iar s-a imbolnavit acolo, necazurile s-au tinut lant.
Ce putem face? Rugaciuni de dezlegare? Este acest caz un blestem preotesc?
Mergi la un duhovnic, povestește-i întâmplarea și îți va citi niște rugăciuni care te vor ajuta. Sau și mai sigur ar fi dacă ți-ar citi chiar acel preot care v-a citit la morți, dar nu știu dacă ai avea puterea să te mai duci la el, îmi imaginez că ar fi greu. Dar te va ajuta orice duhovnic.
Reply With Quote