View Single Post
  #23  
Vechi 24.02.2011, 20:38:30
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de MariS_ Vezi mesajul
M-a intristat cand am vazut pe un topic de pe forum niste insi care se chinuiau sa-l nimereasca cu niscaiva pietre pentru "vina" ca nu e ca ei, adica aruncator cu pietre in cei de alta confesiune. Sau mai in clar, nu spunea ca NUMAI ortodocsii se mantuie. Si se chinuiau "fratiile" lor sa-l altoiasca cu pitroaie d-ale grele nestiind, sarmanii, ca parintele avea traite, nu vorbite, spusele din semnatura de mai jos, si ca ii erau la fel ocara ca si lauda, paguba precum castigul... Sunt sigur ca parintele ii "priveste" bland de acolo de Sus unde cred ca se odihneste. Caci unii desi vad, sunt orbi, iar altii desi orbi, sunt vazatori cu duhul. Domnul fie cu el caci mult a iubit pe aproapele.
Har, smerenie si jertfa de sine.
Ma bucur mult ca si tu il iubesti mult pe parintele .Daa, e trist si sunt chiar uimita de cate ori vad un aruncator de pietre (cum bine ii numesti)ca se trezeste sa critice si chiar sa huleasca viziunea parintelui.Dar unii, in exces de zel(cred ei ca ortodox),uita ca Dumnezeu n-are nevoie de ceea ce Ii oferim noi, ci noi avem nevoie de ceea ce Ii oferim ( l-am citat din memorie pe parintele).Ca atare, in loc de aroganta stupida ca suntem atotcunoscatori, mai bine am invata de la parintele, lectia iubirii!
Reply With Quote