View Single Post
  #32  
Vechi 18.10.2016, 19:34:03
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Copacel Vezi mesajul
Taci mah, nu mai vorbi tampenii.Tu nu ai nevoie de alcool ca sa visezi cu ochii deschisi.
Tu din păcate ai... nevoie și de aia crezi în tîmpeniile pe care nu eu le vorbesc. În lipsă de har și discernămînt tu susți că nu sunt călugăr.

Dar cine este atunci călugăr? Tu?.. dacă mă contrazici pe mine ca și cum ai fii?

Sau cine este de aici călugărul care este cu adevărat călugăr care să creadă numai... numai în Iisus Hristos și Cuvîntul lui Dumnezeu?

Nu vreau ca să mă laud și nici nu voi să te-nspăimînt dar călugărul în definiție este tot o apă și-un pămînt... pămîntul cel bun.

Tu te crezi bun cînd îmi spui mie să tac și că spun tîmpenii și că visez ca un alcoolist? Nu mă mai denigra pe nedrept. De ce? Pentru că tu nu ai învățat ce este un călugăr și atunci musai îmi ceri mie să tac.

Călugărul nu este cel pe care-l crezi tu că este călugăr ci acela este doar un acoperit ce slujește serv-viciile... și cu acela mă confunzi tu fiindcă ești foarte confuziv. Nu vezi și renegi călugăria mea. Oricum tu nu pricepi călugăria așa că vorbim fără rost fiindcă unde nu este nici Dumnezeu nu cere.

Nu-ți vine să crezi că sunt și eu călugăr? Ei bine sunt! Sigur că sunt... cum să nu fiu călugăr cînd atîția sfinți sunt călugări.

Deci călugăriți-vă viața și fiți așa ca niște călugări... fără uniformă... dar în interior așa ca niște călugări!

Nu păcătuiți!Iubiți și nu păcătuiți!

Last edited by vsovi; 18.10.2016 at 19:40:05.
Reply With Quote