View Single Post
  #33  
Vechi 18.10.2016, 18:52:01
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Adica tu?

Deocamdata vad ca tu sustii ca "Domnul Iisus" = NIP, altfel nu vad cine/cum.

Discernamantul nu e pacat, poate candva ai sa-l inveti si tu.
Tu crezînd că ai dreptate nu faci altceva decît să le întorci ca la ploi-ești... încă chiar punîndu-mi în gură aiureli ca să mă frustrezi și așa crezi tu că ai dreptate.

1. Bine vezi că susțin că NIP e Domnul și nu e sectă! Deci bine fac eu și nu tu care-l crezi sectă și-L înjosești batjocurindu-I lucrarea mîntuitoare.
2. Discernămîntul eu îl am și-l folosesc bine spre deosebire de tine care ești doar un bogat băgat în bila cu care te dai pe apă... pe apa strîmbetei.
3. Adică eu! Da, eu susțin că NIP nu e sectă și că sectele sunt satanizante pentru credincioși și că prin ele nu intrii în RAI ori cîtă Biblie ai cunoaște pentru că credința sectelor este greșită și este necinstitoare de Maica Domnului și de fecioria ei Duhovnicească și trupească ci o socotesc adulterină sau păcătoasă. Dar mai nou și ortodocșii o necinstesc din pricina îngîmfării și semeției răstălmăcind scripturile. Dacă vor asculta se vor îndrepta.
4. Deci absolut că bineînțeles că eu sunt călugărele cu viață călugărească... dar asta nu înseamnă că nu păcătuiesc în tot ceasul de 1 milion de ori cele mai mari și cele mai josnice păcate. Dar cu mila Domnului mă mai rabd așa că dacă eu mă rabd atunci rabdă-mă și tu!

Last edited by vsovi; 18.10.2016 at 18:55:53.
Reply With Quote