View Single Post
  #8  
Vechi 07.05.2012, 11:47:45
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Talking vrei ghiveci de legume

Citat:
Īn prealabil postat de nicolae44 Vezi mesajul
ma gandesc si la motivul care il face pe un om sa aleaga alta religie decat cea in care s-a nascut?se simte mai bine?ii ofera ceva mai mult?ceva ce doreste si religia lui nu are??daca e sa fim sinceri religiile au adus cele mai mari razboaie sfinte.daca asculti de Buda tinzi spre iluminare,daca crezi in Mahomed vrei sa faci tot pamantul musulman,dar daca crezi in Isus Cristos ce nadajduiesti?Domnul Isus dupa cate inteleg eu n-a fondat o religie ci un mod de viata.Eu cred in El ca are cea mai minunata oferta si nu numai ca zice ca ti-o ofera ,minunea e ca iti da si credinta ,capacitatea de a crede din toata inima ceea ce promite !De aceea l-am ales pe El.Domnul Isus a fost omorat tocmai ca a calcat legea(dupa teoria fariseilor) s-a facut asemenea lui Dumnezeu eu nu pot spune ca religia mea e cea mai buna caci eu cred doar in cuvintele Lui Isus.El a murit pentru pacatele mele si a inviat pentru neprihanirea mea.oare toti ne-am facut o verificare serioase a ceea ce credem??
deja o dai pe zaharele.tu ce garantie ai in urma vaga a verificarilor tale,noi ii avem pe finti ca si garanti.tu ai zero taiat in patru adica o flasneta sectareasca,de la care auzi aceias zicala obositoare si interminabila fara cap si fara coada, pe care nu se poate dansa decit rumba.
amu asi prefera sa nu imi raspunzi fiind-ca iti cunosc spusa ta.
Reply With Quote